Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 28 września 2023, 09:47

autor: Maciej Gaffke

Bezczelna podróbka Baldur's Gate 3 spotkała się z dezaprobatą, Larian Studios grozi palcem

Wielki sukces Baldur's Gate 3 przyciągnął oszustów, którzy chcieli bezwstydnie podpiąć się pod markę. Mobilna podróbka gry znalazła się nawet w oficjalnej dystrybucji.

Źródło fot. Larian Studios
i

Baldur’s Gate 3 odniosło ogromny sukces i przyciągnęło do siebie bardzo wielu graczy. Nic więc dziwnego, że znaleźli się pierwsi oszuści, którzy bezczelnie skopiowali pomysły Larian Studios w swojej produkcji. Co więcej, ta mobilna podróbka trafiła nawet do oficjalnej dystrybucji w App Store.

Twórcy Balder War – tak nazywała się mobilna gra, nieudolnie naśladująca Baldur’s Gate 3odwzorowali nawet główną grafikę promocyjną gry, jedynie odmładzając Astariona i nieznacznie zmieniając jego fryzurę. Mocniej „przetworzono” Lae'zel – w podróbce o wiele bardziej przypomina ona człowieka.

Balder War przez jakiś czas było dostępne w App Store, ale (prawdopodobnie) po interwencji Larian Studios usunięto grę z oferty sklepu (za GamesRadar).

Sugeruje to tweet Michaela Douse’a, dyrektora wydawniczego w Larian Studios. Zamieścił on opisaną wcześniej podróbkę grafiki promocyjnej i gif z wygrażającą palcem sędzią Judy. Z pewnością można to traktować jako ostrzeżenie od studia dla innych oszustów, którzy planują podpiąć się pod markę.

Na Steamie w najnowszą produkcję Larian Studios grało w „peaku" nawet 875 343 osób jednocześnie. Tytuł zebrał też znakomite recenzje – w serwisie Metacritic wersja PC ma średnią ocen na poziomie 96/100 (od krytyków) i 8,9/10 (od użytkowników). Z kolei na platformie Valve aż 95% opinii o grze jest pozytywnych (z 310 252 wystawionych).

Baldur’s Gate 3 otrzymało niedawno trzeci patch ze zmianami. Produkcję można ogrywać na PC od 3 sierpnia oraz na PlayStation 5 od 6 września. Gra przed końcem roku ma trafić również na Xboksy Series X/S, ale na razie nie znamy dokładnej daty tej premiery.

  1. Baldur’s Gate 3 – nasza recenzja
  2. Baldur’s Gate 3 – poradnik
  3. Baldur’s Gate 3 – oficjalna strona

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

Kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionym dla pojedynczego gracza. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka. W GRY-Online.pl zajmuje się głównie newsowaniem.

więcej