Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 lipca 2018, 08:47

autor: Aquma

Beast of Winter – pierwsze DLC do Pillars of Eternity 2 ukaże się w sierpniu

Studio Obsidian Entertainment poinformowało, że premiera Beast of Winter – pierwszego dodatku do świetnie ocenianego, izometrycznego RPG-a Pillars of Eternity 2 – odbędzie się 2 sierpnia.

Pierwszy dodatek do świetnego Pillars of Eternity II już za rogiem. - Beast of Winter – pierwsze DLC do Pillars of Eternity 2 ukaże się w sierpniu - wiadomość - 2018-07-13
Pierwszy dodatek do świetnego Pillars of Eternity II już za rogiem.

Studio Obsidian Entertainment poinformowało, że Beast of Winter – pierwszy dodatek do wydanego w maju tego roku, izometrycznego RPG-a w pirackich klimatach, czyli Pillars of Eternity II: Deadfireukaże się na komputerach PC 2 sierpnia. Udostępniono także kilkunastosekundowy teaser omawianej produkcji, który możecie zobaczyć poniżej.

Beast of Winter zabierze nas na dalekie południe archipelagu Deadfire. Odwiedzimy wyspę będącą siedzibą tajemniczego kultu Rymrganda, bezwzględnego boga chłodu i rozkładu. Kultyści wierzą w rychłe nadejście końca świata, zaś heroldem opisanej w ich przepowiedniach apokalipsy ma być nie kto inny, tylko postać gracza.

W sierpniu Pillars of Eternity II doczeka się także sporej aktualizacji, oznaczonej numerem 2.0, która przyniesie ze sobą szereg usprawnień, poprawek dotyczących balansu oraz nowych wyzwań, które jeszcze bardziej utrudnią rozgrywkę. Otrzymamy również darmowe DLC zatytułowane Deck of Many Things, za sprawą którego do gry trafi handlarz sprzedający przedmioty ze wschodnich krain.

Kolejne płatne DLC do utytułowanego RPG-a – Seeker, Slayer, Survivor oraz The Forgotten Sanctum – ukażą się odpowiednio we wrześniu oraz listopadzie. Wszystkie trzy rozszerzenia wchodzą w skład przepustki sezonowej, którą można obecnie nabyć na Steam w cenie 89,99 zł. Dodatki będą jednak sprzedawane także oddzielnie.

Pillars of Eternity II: Deadfire to kontynuacja docenionego przez branżowe media, klasycznego RPG-a Pillars of Eternity z 2015 roku. Produkcja stanowi rozwinięcie formuły izometrycznych, drużynowych gier RPG, znanej m.in. z kultowej serii Baldur’s Gate. Sequel dopracował mechanikę i system walki znane z pierwszej części gry oraz umożliwił graczom zwiedzenie zupełnie nowego terytorium – rozległego i pełnego niebezpieczeństw archipelagu Deadfire. Gra jest dostępna na komputerach PC (choć planowane są także wydania na PlayStation 4, Xboksa One i Nintendo Switch) w polskiej wersji językowej (z napisami).

  1. Recenzja gry Pillars of Eternity 2 – RPG na miarę Baldur's Gate 2
  2. Obsidian Entertainment – strona oficjalna

Ostatnia aktualizacja: 2018-07-13

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.