Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 czerwca 2013, 14:17

autor: moir

Battlefield: Bad Company 3 póki co nie znajduje się w planach Electronic Arts

Koncern Electronic Arts poinformował, za pomocą oficjalnego konta marki Battlefield w serwisie Twitter, że obecnie nie ma w planach wydania kontynuacji popularnej serii Bad Company. Przedstawiciele amerykańskiej firmy oświadczyli, że w tym roku skupiają się przede wszystkim nad Battlefield 4.

Na kolejną odsłonę cyklu Bad Company przyjdzie nam poczekać co najmniej do przyszłego roku. - Battlefield: Bad Company 3 póki co nie znajduje się w planach Electronic Arts - wiadomość - 2013-06-03
Na kolejną odsłonę cyklu Bad Company przyjdzie nam poczekać co najmniej do przyszłego roku.

Dzień Dziecka nie skończył się dla wielu zbyt szczęśliwie. To właśnie 1 czerwca amerykańska firma Electronic Arts postanowiła poinformować, że nie prowadzi obecnie prac nad sequelem gry Battlefield: Bad Company 2. Wchodzące w skład koncernu szwedzkie studio DICE skupia się obecnie na dokończeniu Battlefield 4.

Tę, dla wielu smutną wiadomość przekazano za pomocą oficjalnego konta marki Battlefield w serwisie Twitter. „Kochamy serię Bad Company, jednak nie prowadzimy nad nią obecnie żadnych prac. W tym roku skupiamy się przede wszystkim na Battlefield 4” – odpowiedzieli na pytanie zadane przez fana przedstawiciele Electronic Arts. Nie oznacza to jednak definitywnego końca popularnej Złej Kompanii. Patrick Bach, członek zespołu DICE, oświadczył w ubiegłym roku, że choć nie planują oni jeszcze wydania trzeciej odsłony serii, to jest ona im bardzo bliska i na pewno prędzej czy później ujrzy światło dzienne.

Wszystkim fanom marki przypominamy, że 29 października bieżącego roku na rynek trafi jej najnowsza odsłona – Battlefield 4. Gra ukaże się na PC, PlayStation 3 oraz Xboksie 360. W przyszłości pojawią się także jej wersje przeznaczone na konsole nowej generacji, tj. PlayStation 4 oraz Xbox One.

  1. Oficjalna strona internetowa serii Battlefield
  2. Konto marki Battlefield w serwisie Twitter

Battlefield: Bad Company 3 póki co nie znajduje się w planach Electronic Arts - ilustracja #3Seria Bad Company zyskała uznanie graczy przede wszystkim dzięki luźniejszemu (a momentami wręcz komediowemu) podejściu do tematu wojny. Pierwsza odsłona Złej Kompanii zadebiutowała 23 czerwca 2008 roku, druga zaś pojawiła się 2 marca 2010 roku. Kilka miesięcy później, tj. 18 grudnia, swoją premierę miał dodatek multiplayer, który przenosił zmagania graczy do Wietnamu.