Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 marca 2014, 12:17

autor: Sarge

Battlefield 4: Drugie uderzenie dostępne dla (prawie) wszystkich graczy

W usługach Origin oraz Xbox Live oficjalnie zadebiutowało rozszerzenie Drugie uderzenie do gry Battlefield 4. Drugi dodatek DLC m.in. z mapami do trybu multiplayer jutro pojawi się także w ofercie europejskiego PlayStation Network.

Dzisiaj oficjalnie debiutuje dodatek DLC Drugie uderzenie do gry Battlefield 4 dla wszystkich posiadaczy wersji na PC oraz Xboksa 360, a jutro na PlayStation 4 i PlayStation 3 (w przypadku Europy). Od dwóch tygodni rozszerzenie było dostępne dla użytkowników usługi Premium, a od 22 listopada 2013 roku mogli się nim cieszyć właściciele edycji na Xboksa One. Drugie uderzenie oferuje popularne mapy (Operacja Metro, Kaspijska Granica, Zatoka Omańska, Operacja Pustynna Burza) znane z poprzedniej części serii w odświeżonej i dostosowanej do „czwórki” formie. Chodzi o usprawnienia graficzne, przystosowanie do systemu Levolution (możliwość modyfikacji terenu np. poprzez zniszczenie wieży), a także kosmetyczne zmiany w wyglądzie poszczególnych etapów. Dodatek wprowadza również nowe bronie, pojazd Dune Buggy i tryb Przejęcie Flagi.

Dodatek DLC Drugie uderzenie to przede wszystkim znane i lubiane mapy w odświeżonej wersji - Battlefield 4: Drugie uderzenie dostępne dla (prawie) wszystkich graczy - wiadomość - 2014-03-04
Dodatek DLC Drugie uderzenie to przede wszystkim znane i lubiane mapy w odświeżonej wersji

Cena DLC Drugie uderzenie jest różna w zależności od platformy sprzętowej. Dla przykładu, w usłudze Origin rozszerzenie kosztuje 59 złotych, podczas gdy użytkownicy Xbox Live muszą się liczyć z wydatkiem rzędu 89,99 złotych. Trudno powiedzieć, czym jest spowodowana tak duża różnica w cenie – tym bardziej, że poprzednie DLC (Chińska nawałnica) jest dostępne na Xbox Live za 54,99 złotych. Na oficjalną wartość edycji na konsole z rodziny PlayStation musimy poczekać do jutrzejszej aktualizacji europejskiego sklepu PlayStation Store. Można też wykupić pakiet Premium (179 złotych na Origin), uprawniający do pobrania wszystkich dodatków DLC i oferujący kilka innych bonusów.

Studio EA DICE ma w planach wydanie jeszcze trzech rozszerzeń do Battlefield 4. Wojna na Morzu ukaże się pod koniec marca dla użytkowników pakietu Premium i dwa tygodnie później dla pozostałych graczy. Ostatnio ujawniono więcej szczegółów na temat tego dodatku DLC. W dalszej kolejności w sprzedaży pojawią się Zęby smoka i Ostateczna rozgrywka. Ich daty premier są wstępnie ustalone na lato bieżącego roku.