Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2022, 20:45

Aktualizacja 3.3 zmierza do Battlefield 2042; od jutra m.in. lepsze tablice wyników

Gracze Battlefielda 2042 w końcu otrzymają bardziej rozbudowane tablice wyników dzięki aktualizacji 3.3. Poza tym twórcy przygotowali mały prezent dla części nabywców.

Jutro ukaże się kolejna aktualizacja gry Battlefield 2042, oznaczona numerem 3.3. Studio DICE omówiło nadchodzące zmiany na oficjalnej stronie tytułu i obiecało na bieżąco informować o stanie uaktualnienia na Twitterze.

Battlefield 2042 3.3 – godzina aktualizacji

Update 3.3 zostanie udostępniony 8 marca o godzinie 10:00 czasu polskiego na wszystkich platformach. Serwery nie zostaną wyłączone na czas aktualizacji.

Aktualizacja 3.3: nowe tablice wyników

Patch 3.3 nie należy do największych, ale wprowadza jedną ważną zmianę. Battlefield 2042 wreszcie otrzyma obiecane bardziej rozbudowane tablice wyników, pozwalające porównać dokonania swoje i innych graczy. Nie będzie to zresztą ich ostateczna wersja – twórcy szykują już kolejne usprawnienia (w tym wyświetlanie statystyk na koniec rundy).

Źródło: oficjalna strona gry Battlefield 2042.

Battlefield 2042 po patchu 3.3: mniej crashy…

Poza powyższym studio DICE usunęło kolejne błędy, w tym jeden powodujący przymusowe zamykanie gry na Xboxie One oraz platformie Origin przy korzystaniu z kontrolera XOne. Poza tym aktualizacja wyeliminuje m.in. poniższe usterki:

 1. bug z eliminacją nieskutkującą zabójstwem (PS4/XONE),
 2. konieczność ponownego uruchamiania gry w celu zastosowania mapowania klawiszy czatu,
 3. Strefa zagrożenia: błąd powodujący, że gracz nie zyskiwał punktów doświadczenia na koniec rundy,
 4. problem z asystą celowania niedziałającą przy pełnym zasięgu drążków.

…i legendarny pakiet „Niezłomny”

Twórcy poinformowali też o przeniesieniu europejskiego centrum danych BF-a 2042 do Frankfurtu oraz o legendarnym pakiecie zawartości „Niezłomny”. Ten będą mogli odebrać posiadacze Złotej Edycji, Edycji Ultimate, przepustki bitewnej pierwszego roku lub zestawu Ultimate Battlefielda 2042, jak również abonenci usługi EA Play Pro. Pod warunkiem, że zakupu dokonali przed 1 lutym.

Źródło: oficjalna strona gry Battlefield 2042.

W skład pakietu wejdą:

 1. skórka „Zero oporu” (Mackay);
 2. skórka na broń „Konik polny” (K30);
 3. skórka na broń „Szybki młot” (M44);
 4. skórka na pojazd „Żelazny rydwan” (M5C Bolte);
 5. skórka na broń do walki wręcz „Podżebracz”;
 6. tło karty gracza „Determinacja”;
 7. ikona karty gracza „Niezłomny”.

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat, ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GOL-em rozpoczął w 2015 roku, pisząc w newsroomie growym, a następnie również filmowym i – o zgrozo! – technologicznym (nie zabrakło też udziału w encyklopedii gier). Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Nie pytać o kwestie związane z grafiką – po kilku godzinach autor potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej