Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2021, 09:22

Serwery Battlefield 2042 będą zawsze pełne; braki w ludziach wypełnią boty

Studio DICE potwierdziło, że w Battlefieldzie 2042 stawimy czoła również botom. Będą one służyły dopełnianiu serwerów tak, aby bitwy charakteryzowały się wielką skalą niezależnie od liczby graczy.

W SKRÓCIE:
  • Do Battlefield 2042 wprowadzone zostaną boty.
  • Przeciwnicy sterowani przez AI zajmą puste miejsca na serwerach.
  • Ma to zagwarantować bitwy w wielkiej skali nawet w przypadku małej liczby żywych graczy.

Kolejne dni przynoszą nowe informacje na temat Battlefielda 2042. W trakcie Briefingu umieszczonego w serwisie YouTube zdradzono, że do gry wprowadzone zostaną boty. Pomoże to graczom w uzyskaniu doświadczenia bitew w wielkiej skali nawet w przypadku, gdy serwer nie będzie pełny. Puste miejsca zostaną zajęte przez żołnierzy sterowanych przez AI, którzy będą pełnić swoją rolę póki nie zastąpi ich żywy gracz.

To nie jedyny przypadek, w którym na naszej drodze staną boty. Battlefield 2042 umożliwi również udział w rozgrywkach co-op, w których żywi gracze staną naprzeciw armii sterowanej przez AI. Dostępna będzie także opcja gry solowej, w której będziemy mogli szlifować swoje umiejętności lub testować ekwipunek ścierając się z komputerowymi przeciwnikami.

Ponadto twórcy poruszyli w materiale temat trybów gry, z jakich przyjdzie nam skorzystać. Jeszcze raz przedstawiono nową formę Podboju, która dostosowana została do map z większą liczbą graczy. Wspomniano także o Przełamaniu oraz całkowicie nowej Strefie zagrożenia. Niestety nadal nie wiemy, na czym będzie polegać ostatni wymieniony tryb.

Deweloperzy przedstawili też klasy postaci dostępne w grze oraz szerzej nakreślili tło fabularne. Skróconą wersję Battlefield Briefing przeczytać możecie na oficjalnej stronie.

Przemysław Dygas

Przemysław Dygas

Pierwsze dziennikarskie teksty publikował jeszcze na prywatnym blogu, który na szczęście od dawna nie istnieje. Później zajął się pisaniem na poważnie, gdy jego newsy i recenzje trafiły na portal filmowy, o którym lepiej już jednak nie wspominać. Z czasem zmienił otoczenie i dołączył do ekipy Gry-Online. Na „łamach” serwisu opublikował masę newsów, nieco recenzji i trochę felietonów. Obecnie prowadzi serwis Cooldown.pl. W wolnym czasie stara się nadążać za premierami nowych strategii i RPG-ów. Oczywiście o ile nie powtarza po raz enty Pillars of Eternity lub Mass Effecta. Lubi też kinematografię i stara się przynajmniej raz w miesiącu odwiedzać pobliskie kino, by być na bieżąco z interesującymi go filmami.

więcej