Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 czerwca 2021, 09:22

Serwery Battlefield 2042 będą zawsze pełne; braki w ludziach wypełnią boty

Studio DICE potwierdziło, że w Battlefieldzie 2042 stawimy czoła również botom. Będą one służyły dopełnianiu serwerów tak, aby bitwy charakteryzowały się wielką skalą niezależnie od liczby graczy.

W SKRÓCIE:
  • Do Battlefield 2042 wprowadzone zostaną boty.
  • Przeciwnicy sterowani przez AI zajmą puste miejsca na serwerach.
  • Ma to zagwarantować bitwy w wielkiej skali nawet w przypadku małej liczby żywych graczy.

Kolejne dni przynoszą nowe informacje na temat Battlefielda 2042. W trakcie Briefingu umieszczonego w serwisie YouTube zdradzono, że do gry wprowadzone zostaną boty. Pomoże to graczom w uzyskaniu doświadczenia bitew w wielkiej skali nawet w przypadku, gdy serwer nie będzie pełny. Puste miejsca zostaną zajęte przez żołnierzy sterowanych przez AI, którzy będą pełnić swoją rolę póki nie zastąpi ich żywy gracz.

To nie jedyny przypadek, w którym na naszej drodze staną boty. Battlefield 2042 umożliwi również udział w rozgrywkach co-op, w których żywi gracze staną naprzeciw armii sterowanej przez AI. Dostępna będzie także opcja gry solowej, w której będziemy mogli szlifować swoje umiejętności lub testować ekwipunek ścierając się z komputerowymi przeciwnikami.

Ponadto twórcy poruszyli w materiale temat trybów gry, z jakich przyjdzie nam skorzystać. Jeszcze raz przedstawiono nową formę Podboju, która dostosowana została do map z większą liczbą graczy. Wspomniano także o Przełamaniu oraz całkowicie nowej Strefie zagrożenia. Niestety nadal nie wiemy, na czym będzie polegać ostatni wymieniony tryb.

Deweloperzy przedstawili też klasy postaci dostępne w grze oraz szerzej nakreślili tło fabularne. Skróconą wersję Battlefield Briefing przeczytać możecie na oficjalnej stronie.

E3 2021