Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 października 2016, 11:15

autor: Góral

Battlefield 1 - szczegóły związane z wynajmowaniem serwerów

W Battlefieldzie 1 powróci możliwość wynajmowania serwerów, na których sami wybierzemy tryby, mapy itd. Tym razem za usługę nie będą odpowiadać zewnętrzne firmy, a samo Electronic Arts.

Studio DICE wraz z firmą Electronic Arts ujawniło szczegóły związane z wynajmowaniem serwerów w grze Battlefield 1. W ramach usługi sami określimy nazwy serwerów, wybierzemy mapy i tryby, ustawimy rozgrywkę itd. Krótko pisząc, dopasujemy zabawę do własnych preferencji. Funkcja ta była dostępna w przeszłości, ale tym razem odpowiadać za nią będzie wydawca produkcji, a nie zewnętrzne podmioty. Według EA przełoży się to po prostu na lepszą jakość usługi, która będzie identyczna dla wszystkich zainteresowanych graczy, a do tego wykupimy ją bezpośrednio w sklepie produkcji. Zaznaczono jednak, że w momencie premiery gry funkcjonalność wynajmowanych serwerów może być nieco ograniczona (nie wszystkie tryby gry). Poszerzanie ich możliwości - m.in. na podstawie uwag graczy - rozpocznie się w tym roku.

Za wynajem serwerów w Battlefieldzie 1 odpowiadać ma Electronic Arts. - Battlefield 1 - szczegóły związane z wynajmowaniem serwerów - wiadomość - 2016-10-11
Za wynajem serwerów w Battlefieldzie 1 odpowiadać ma Electronic Arts.

Premiera Battlefielda 1 odbędzie się 21 października bieżącego roku na konsolach Xbox One, PlayStation 4 oraz komputerach osobistych. Osoby, które kupią Specjalną Edycję Ochotnika na pole walki wkroczą kilka dni wcześniej – 18 października.

Akcja produkcji zostanie osadzona w czasach I wojny światowej, gdzie wcielimy się w rozmaitych żołnierzy biorących udział w konflikcie. Choć kampania fabularna może się okazać bardzo ciekawa, to w przypadku serii Battlefield głównym daniem jest multiplayer. Nie będzie on odbiegać w wielkim stopniu od tego, z czym mieliśmy do czynienia wcześniej, aczkolwiek nie zabraknie rozmaitych nowinek związanych oczywiście z uzbrojeniem, obecnością koni itd.

Na starcie otrzymamy dostęp do trybów: Podbój, Dominacja, Operacje, Szturm, Gołębie Wojenne oraz Zespołowy DM. Jeżeli chodzi o mapy, to powalczymy w następujących lokacjach: Salonowy Blitzkrieg, Las Argoński, Forteca Fao, Suez, Blizna Saint-Quentin, Pustynia Synajska, Amiens, Monte i Skraj Monarchii. Oczywiście w przyszłości pojawią się kolejne miejscówki, formy zabawy i inne dodatki w ramach płatnych rozszerzeń.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.