Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 4 października 2012, 14:03

autor: Aver

Battlecry Studios – nowe studio firmy Bethesda, z producentem Star Wars: The Old Republic na czele

Spółka Bethesda otworzyło nowe studio deweloperskie – Battlecry Studios. Jego szefem został Rich Vogel, mający w swoim dorobku m.in. gry Ultima Online oraz Star Wars: The Old Republic. Kierowany przez niego zespół poszukuje obecnie pracowników, którzy zajmą się tworzeniem jeszcze niezapowiedzianego tytułu.

Od dziś firma Bethesda, wchodząca w skład spółki ZeniMax Media, będzie posiadała dwa studia w teksańskim Austin. Do oddziału Arkane Studios dołączyło nowopowstałe Battlecry Studios – poinformowano na blogu amerykańskiego dewelopera.

Battlecry Studios – nowe studio firmy Bethesda, z producentem Star Wars: The Old Republic na czele - ilustracja #1

Na czele firmy deweloperskiej stanął Rich Vogel, który w lipcu pożegnał się z BioWare Austin, gdzie był głównym producentem gry Star Wars: The Old Republic. Ma on ponad dwudziestoletnie doświadczenie w branży gier, a w przeszłości pracował nad innymi tytułami MMO – Ultima Online oraz produkcjami z serii Star Wars Galaxies.

Battlecry Studios – nowe studio firmy Bethesda, z producentem Star Wars: The Old Republic na czele - ilustracja #2
Rich Vogel – szef Battlecry Studios

Stając na czele nowego studia Vogel stwierdził, że „zawsze podziwiał i szanował podejście firmy Bethesda do tworzenia wspaniałych, oryginalnych gier”. Z kolei prezes Bethesda Softworks, Vlatko Antonov, podkreślił duże doświadczenie byłego pracownika BioWare Austin oraz jego talenty w budowaniu i zarządzaniu utalentowanymi zespołami deweloperów.

Aktualnie Vogel znajduje się na etapie kompletowania ekipy, która będzie podzielała jego pasję i oddanie do tworzenia gier. Na stronie firmy ZeniMax Media prowadzona jest rekrutacja na wybrane stanowiska, a w planach studia Battlecry jest jedna, niezapowiedziana dotąd produkcja.