Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 sierpnia 2020, 19:45

autor: Karol Laska

Batman: Gotham Knights z dwoma kolejnymi teaserami. Batgirl i Two Face w grze

Warner Bros. Games Montreal opublikowało w sieci kolejny teaser dotyczący, jeśli wierzyć doniesieniom, nowej gry z Batmanem w roli głównej. Ponadto fani zdążyli rozszyfrować treść jutrzejszej łamigłówki.

Batman: Gotham Knights z dwoma kolejnymi teaserami. Batgirl i Two Face w grze - ilustracja #1
Teasery, teasery… ciągle tylko te teasery.

Kiedy informowaliśmy wczoraj o krótkim teaserze z zaszyfrowaną wiadomością od Warner Bros. Games Montreal, to liczyliśmy tego dnia na trochę więcej, na coś w rodzaju pełnoprawnej zapowiedzi Batman: Gotham Knights. Wychodzi jednak na to, że deweloper przygotował dla oczekujących fanów kilkuczęściową łamigłówkę, a kolejny jej fragment zobaczyliśmy właśnie dzisiaj.

Opublikowana ona została przez twitterowe konto r3dakt3d ściśle powiązane z wydarzeniem DC FanDome, które rozpocznie się 22 sierpnia. Tym razem otrzymaliśmy komunikat z kodem „761”. Gdy wpiszemy go w pole dostępne na tej stronie internetowej, to otrzymamy coś w rodzaju holograficznej mapy miasta ze znacznikiem na środku (wszystkiemu towarzyszy napis „one step closer”, czyli „jeden krok bliżej”). Grafikę możemy pobrać w poniższej formie pozbawionej wspomnianego hasła. Więcej szczegółów mamy poznać już jutro, czyli 19 sierpnia.

Batman: Gotham Knights z dwoma kolejnymi teaserami. Batgirl i Two Face w grze - ilustracja #2
Tak prezentuje się dzisiejsza grafika udostępniona przez twórców.

Serwis IGN spróbował rozszyfrować dzisiejsze wskazówki twórców gry. Skupił się przede wszystkim na liczbie „761” i doszedł do pewnej zależności. Następujący numer kodu kreskowego – 761, 941, 364, 995 – odpowiada 359. części Detective Comics, w której swój pierwszy występ zaliczyła Barbara Gordon, znana szerzej jako Batgirl. Czy oznacza to jej obecność w nadchodzącym tytule?

Swoje małe dochodzenie przeprowadziła również grupa fanów Batman Arkham Videos. Jeden z jej członków, Presobard (jego konto zostało już usunięte), odkrył nawet drugi plik z mapą w kodzie strony internetowej r3dakt3d, zawierający frazę „Face Two Face”, co wydaje się jasno potwierdzać, że w tytule będziemy mieli do czynienia ze znanym antagonistą Batmana o pseudonimie Dwie Twarze. Wyniki dociekań, a w tym obydwie grafiki połączone ze sobą, możecie zobaczyć poniżej: