Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 19 maja 2021, 20:51

Batman Caped Crusader: Matt Reeves i J.J. Abrams tworzą nowy serial animowany

HBO Max i Cartoon Network zamówiły nowy serial animowany Batman: Caped Crusader. Za produkcję będą odpowiedzialni J.J. Abrams, Matt Reeves i Bruce Timm.

Fani Człowieka Nietoperza mają dziś powód do radości, powstaje bowiem nowy serial animowany pt. Batman: Caped Crusader (Batman: Krzyżowiec w pelerynie). Produkcja została zamówiona przez HBO Max i Cartoon Network, a za jej wykonanie będą odpowiedzialni J.J. Abrams, Matt Reeves i Bruce Timm. Data premiery nie jest jeszcze znana, ale możecie rzucić okiem na pierwszy plakat promocyjny.

Źródło: HBO Max/WarnerMedia.

Animacja jest zapowiadana jako „ponowne wyobrażenie mitologii Batmana”. Oznacza to, że w opowiedzianej na nowo historii ponownie zetkniemy się z klasycznymi antagonistami „Gacka”, takimi jak Joker, Pingwin, Bane czy Człowiek Zagadka. Twórcy zamierzają wykorzystać współczesne techniki animacji oraz dostępne technologie, aby serial zachwycał nie tylko fabularnie, ale i wizualnie. Jeśli natomiast chodzi o styl, produkcja ma nawiązywać do Batman: The Animated Series z lat 90. XX wieku, którą prezes Warner Bros. Animation, Sam Register, opisuje w samych superlatywach.

Batman: The Animated Series to arcydzieło, które ukształtowało postrzeganie głównego bohatera przez całe pokolenie fanów. Teraz trzech mistrzów opowiadania historii – J.J., Matt i Bruce – (…) dostanie szansę, aby stworzyć nową serię, która będzie utrzymana w duchu tej kultowej produkcji (via Hollywood Reporter).

Wybór twórców wydaje się nieprzypadkowy. Bruce Timm to weteran animowanego uniwersum DC, który współtworzył wspomnianego przez Registera Batmana z 1995 roku. Z kolei Matt Reeves (reżyser i/lub scenarzysta m.in. Ewolucji Planety Małp, Wojny o Planetę Małp czy zapowiedzianego na 2022 rok Batmana) i J.J. Abrams (znany choćby z filmów Armageddon, Mission: Impossible III, Gwiezdne wojny VII i IX czy seriali pokroju Westworld, Krainy Lovecrafta i Castle Rock) to dwójka, której przedstawiać chyba nie trzeba. Wydaje się więc, że Caped Crusader jest w dobrych rękach. Entuzjazmu związanego z nowym projektem szczególnie nie kryli Reeves i Abrams, którzy tworzyli razem takie produkcje jak Cloverfield Lane 10 oraz Felicity:

Jesteśmy niezmiernie podekscytowani współpracą nad przywróceniem postaci Batmana i opowiedzeniem nowych, wciągających historii z Gotham City. Serial będzie ekscytujący i kinowy. Przywoła na myśl noirowe korzenie superbohatera, a także zgłębi psychologię jego kultowych wrogów. Nie możemy doczekać się chwili, gdy będziecie mogli go zobaczyć (via Hollywood Reporter).

Przy okazji warto wspomnieć o innym serialu animowanym z uniwersum DC, który zamówiły HBO Max i Cartoon Network, a mianowicie o My Adventures With Superman (Moje przygody z Supermanem). Przedstawi on losy dwudziestokilkuletnich Clarka Kenta (w tej roli Jack Quaid) i Lois Lane (Alice Lee), którzy po osiedleniu się w mieście Metropolis, podjęciu pracy w Daily Planet i poznaniu Jimmy'ego Olsena, będą rozwijali swój romans. Superman nie byłby, oczywiście, Supermanem bez sekretnej tożsamości Kenta, z którą bohater będzie uczył się żyć.

Źródło: HBO Max/WarnerMedia.

Powyższa grafika stanowi pierwszą wizualną zapowiedź nowego serialu, którego termin premiery, tak jak w przypadku Batmana, nie jest znany. Wiemy za to, że jego producentami wykonawczymi będą wspomniany wcześniej Sam Register, a także Jake Wyatt i Brendan Clogher. Ten pierwszy przedstawił nawet ogólny zarys nadchodzącego tytułu:

Będzie to pierwsza animowana seria o Supermanie od wielu lat, więc chcemy opowiedzieć o tej postaci poprzez trio Clarka, Lois i Jimmy'ego. Dynamika ich wzajemnych relacji pozwoli na stworzenie bogatych, podzielonych na odcinki i wciągających historii, w których odkryjemy każde z nich jako jednostkę oraz całą trójkę jako paczkę przyjaciół (via Polygon).

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej