Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2014, 12:35

autor: Adrian Werner

Batman: Arkham Knight - nowe screeny i garść świeżych informacji

Wypuszczono nowy zestaw screenów z Batman: Arkham Knight. Ponadto w sieci pojawiło się kilka świeżych informacji na temat tego, jak w grze działać będzie Batmobil.

W nowego Batmana zagramy prawdopodobnie w październiku tego roku. - Batman: Arkham Knight - nowe screeny i garść świeżych informacji - wiadomość - 2014-03-16
W nowego Batmana zagramy prawdopodobnie w październiku tego roku.

Studio Rocksteady wypuściło zestaw nowych screenów z Batman: Arkham Knight. Prezentują się one wyśmienicie i pokazują wyraźny skok jakościowy w porównaniu z poprzednimi odsłonami serii. Poziom wizualny projektu jest w dużej mierze zasługą decyzji o niewspieraniu słabszych platform, takich jak Xbok 360, PlayStation 3 czy Wii U. Zamiast tego twórcy zdecydowali, że ich gra powstanie wyłącznie z myślą o pecetach oraz konsolach Xbox One i PlayStation 4. Dzięki temu nie muszą przejmować się ograniczeniami starszej generacji. Przypomnijmy, że według najnowszych plotek pochodzących z bazy danych serwisu Steam produkcja ma zadebiutować 14 października. Ta data nie została jeszcze oficjalnie potwierdzona, ale na pewno w planach jest premiera przed końcem roku.

Przy okazji w sieci pojawiła się garść nowych informacji odnośnie gry, pochodzących z zapowiedzi opublikowanej w czasopiśmie Official PlayStation Magazine. Większość z nich dotyczyła sposobu, w jaki Batmobil wpłynie na rozgrywkę. Maszyna posiadać będzie funkcję dopalacza, a jego pasek energii odnawiać będziemy m.in. poprzez pokonywanie wślizgiem zakrętów. Ponadto cała gra jest projektowana tak, aby na zderzenie z tym pojazdem reagował każdy elementy wirtualnego świata, a nie tylko określone ściany.

Batman: Arkham Knight - nowe screeny i garść świeżych informacji - ilustracja #2

Niestety, na razie Rocksteady nie ujawniło, czy samochód będzie się dało modyfikować i ulepszać. Zdradzono za to, że Batman będzie mógł go przywoływać w trakcie szybowania, poprzez wskazywanie miejsca, do którego Batmobil ma podjechać.

  1. Batman: Arkham Knight - sandbox w ogromnym Gotham i grywalny Batmobil (zapowiedź)
  2. Batman: Arkham Knight – oficjalna strona gry

Batman: Arkham Knight - nowe screeny i garść świeżych informacji - ilustracja #3

Z Batman: Arkham Knight wiązane są ogromne nadzieje głównie za sprawą osób jego twórców. Gra powstaje bowiem w studiu Rocksteady, odpowiedzialnym za wspaniale Batman: Arkham Asylum oraz Batman: Arkham City. Zeszłoroczne Batman: Arkham Origins wyprodukował zespół Warner Bros Montreal i choć jego pracownicy spisali się dobrze, to jednocześnie nie osiągnęli poziomu porównywalnego do dwóch wcześniejszych odsłon.

Batman: Arkham Origins krytkowane było za brak nowych rozwiązań i lekko rozczarowującą grafikę. W przypadku Batman: Arkham Knight raczej nie ma szans na powtórzenie tych błędów. Gra wprowadzi sporo świeżych pomysłów oraz zaoferuje wyższy poziom detali otoczenia i postaci, wyraźnie większe miasto oraz opracowany zupełnie od podstaw zestaw animacji.

Batman: Arkham Knight - nowe screeny i garść świeżych informacji - ilustracja #4
Batman: Arkham Knight - nowe screeny i garść świeżych informacji - ilustracja #5
Batman: Arkham Knight - nowe screeny i garść świeżych informacji - ilustracja #6
Batman: Arkham Knight - nowe screeny i garść świeżych informacji - ilustracja #7