Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 marca 2022, 17:20

autor: Patryk Kubiak

Producent Batmana zdradza, kiedy będzie sequel

W nadchodzących dniach spora część Polaków będzie dyskutowała na temat nowego Batmana, tymczasem na horyzoncie jest coraz więcej szczegółów dotyczących sequela. Producent zdradził, kiedy możemy się go spodziewać.

Sequel Batmana został potwierdzony przez reżysera Matta Reevesa kilka dni temu, w związku z tym sieć rozgrzały inne pytania: kto będzie głównym antagonistą Człowieka-nietoperza, z kim Gacek się sprzymierzy i to najważniejsze: kiedy wleci znów na wielki ekran?

Batman 2 w ciągu pięciu lat?

Na temat ostatniej kwestii głos zabrał jeden z producentów pierwszej części, Dylan Clark. I wyznał bez ogródek:

Powiem to na taśmie: [sequel Batmana – dop. red.] będzie [gotowy – dop. red.] w mniej niż pięć lat.

To dobra wiadomość dla fanów nowej wersji Mrocznego Rycerza. Sam film zbiera bowiem świetne recenzje.

  1. Na Rotten Tomatoes Batman ma 86 proc. „świeżych” ocen, co oznacza, że dziewięciu na dziesięciu recenzentów wystawiło mu pozytywną notę. Odbiór widzów jest jeszcze lepszy i wynosi 96 proc. zadowolonych głosów.
  2. Z kolei według dziennikarzy, których opinie zbiera serwis Metacritic, film Reevesa ma parę bolączek. Jego ocena to „jedynie” 72/100.

Jeżeli interesuje was coś więcej poza suchymi liczbami, zachęcam do przeczytania recenzji Huberta:

  1. The Batman to tryumfalny chrzest ognia dla nowej wersji Mrocznego Rycerza

Pattinson Batmanem na lata

Wygląda więc na to, że mimo wcześniejszych, czasem (bezpodstawnie) krytycznych komentarzy części internautów, Robert Pattinson dobrze odnalazł się w batjaskini. O swojej kreacji mówił niedawno tak:

Zdecydowanie odnalazłem interesujący materiał. [Mój Bruce Wayne – dop. red.] W ogóle nie ma osobowości playboya, jest trochę dziwakiem – zarówno w roli milionera, jak i superbohatera.

Ciągle myślałem o tym, by nadać mu trochę nihilistycznego nastawienia. W innych filmach o Batmanie to normalne, że Bruce wyjeżdża, trenuje i wraca do Gotham, wierząc w siebie, myśląc, że zmieni tam wszystko. Chcę pokazać momenty jego załamania, że rzeczy, które robi, nie oddziałują tak, jakby chciał.

Pattinson nie omieszkał też podzielić się opisem jednej ze scen, którą powinniśmy odnaleźć w nadchodzącym obrazie.

Wiesz, minęły dwa lata od początku tego, a przestępczość tylko się powiększyła odkąd Bruce został Batmanem. Mieszkańcy Gotham myślą, że jest on kolejnym symptomem, jak g*wniane jest to wszystko.

Jest taka scena, gdzie Batman bije wszystkich na dworcowym peronie i uwielbiam pochodzący stamtąd fragment scenariusza, w którym uratowany facet mówi: „Jest jeszcze gorzej! Albo napadają cię jacyś gangsterzy, albo pojawia się potwór i napie*rza wszystkich!

Mężczyzna nie ma pojęcia, że Batman chce go uratować. Dla niego wygląda jak wilkołak.

Aktor wypowiadał się już w podobnym tonie na temat nadchodzącego filmu i roli Człowieka-nietoperza, co we mnie wzbudza jeszcze większy apetyt. Na szczęście premiera Batmana już 4 marca.