Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 31 stycznia 2019, 16:00

autor: Serek

Bastion - powieść Stephena Kinga doczeka się serialowej adaptacji

Fani powieści Stephena Kinga mają niemałe powody do radości. Okazuje się bowiem, że platforma CBS All Access zamówiła 10 odcinków serialowej adaptacji Bastionu, czyli jednej z najsłynniejszych powieści autora.

Stephen King jest prawdziwym królem adaptacji. - Bastion - powieść Stephena Kinga doczeka się serialowej adaptacji - wiadomość - 2019-01-31
Stephen King jest prawdziwym królem adaptacji.

Żyjemy w dobrych czasach dla wszystkich miłośników prozy Stephena Kinga. Książki pisarza się od wielu lat bardzo pożądanym materiałem do ekranizowania. Potwierdzają to również tegoroczne premiery, wśród których zobaczymy Smętarz dla zwierzaków oraz To: Rozdział 2, czyli kontynuację horroru z 2017 roku. Z kolei Serwis Deadline informuje, że platforma CBS All Access zamówiła dziesięcioodcinkową adaptację Bastionu - jednej z najsłynniejszych powieści autora.

Póki co nie znamy jeszcze konkretnej daty premiery ani wielu innych szczegółów. Wiemy natomiast, że reżyserem widowiska będzie Josh Boone, którego możecie kojarzyć z filmów Gwiazd naszych wina oraz Nowi mutanci (premiera w sierpniu tego roku). W realizacji projektu pomoże mu Ben Cavell, który wraz z Boonem będzie odpowiadał za scenariusz. Ten zaś będzie naturalnie oparty o powieść Kinga z 1978 roku o tym samym tytule. Fabuła Bastionu toczy się po wybuchu wielkiej epidemii, która zdziesiątkowała ludzkość. Książka uznawana jest za jedno z najwybitniejszych osiągnięć autora, a przeczytanie jej powinno być obowiązkiem dla każdego fana postapokalipsy. Tym mniej dziwią entuzjastyczne reakcje na powstanie serialu. Sam autor pierwowzoru wydaje się podekscytowany takim stanem rzeczy, o czym przekonać się możemy, przeglądając jego wpisy na Twitterze.

Pewnie nie wszyscy z Was wiedzą, ale to nie pierwsza próba adaptacji Bastionu na srebrny ekran. Powieść doczekała się już swojej telewizyjnej wersji, która została zrealizowana przez stację ABC w 1994 roku. Produkcja miała 4 odcinki i od tamtej pory, aż do teraz, w temacie Bastionu panowała cisza. Stephena Kinga możemy spokojnie nazwać autorem, którego dzieła są jednymi z najchętniej ekranizowanych na świecie. Wśród nakręconych pozycji znajdują się między innymi Carrie, Castle Rock, Mroczna wieża, Lśnienie czy Gra Geralda.