Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 lipca 2018, 10:31

Bany w Rainbow Six Siege za rasistowskie i homofobiczne komentarze

Ubisoft podejmuje próbę ograniczenia toksycznych zachowań w społeczności zrzeszonej wokół Rainbow Six Siege – rasistowskie i homofobiczne komentarze skutkują teraz banem.

Ubisoft podejmuje próbę poprawienia społeczności swojej gry. - Bany w Rainbow Six Siege za rasistowskie i homofobiczne komentarze - wiadomość - 2018-07-17
Ubisoft podejmuje próbę poprawienia społeczności swojej gry.

Ubisoft zaczął banować graczy w Rainbow Six Siege za komentarze, które są przez firmę uznawane za rasistowskie lub homofobiczne. Jak donosi PC Gamer, pierwsze wykroczenie grozi 27-minutowym banem, jednak gracze, którzy nie zmienią swojego zachowania, muszą liczyć się ze znacznie poważniejszymi konsekwencjami. Drugie i trzecie „ostrzeżenie” blokuje dostęp do gry na dwie godziny, zaś kolejne potencjalnie wiąże się z permanentnym wykluczeniem – uruchamiana jest wówczas procedura, w ramach której dane konto jest dokładnie prześwietlane pod kątem obraźliwych zachowań i jeśli okaże się, że gracz ma konsekwentnie zły wpływ na atmosferę w społeczności, zostanie z niej usunięty.

Jakiego rodzaju język zwraca uwagę francuskiego wydawcy? Prawdę mówiąc, wcale nie trzeba powiedzieć wiele. Seria postów oburzonych użytkowników, która pojawiła się ostatnio na oficjalnym Twitterze Rainbow Six Siege, sugeruje, że bana można otrzymać m.in. za używanie na czacie zwrotu „nigga”.

Bany w Rainbow Six Siege za rasistowskie i homofobiczne komentarze - ilustracja #2
Ubisoft staje murem za swoimi decyzjami.
Ubisoft staje murem za swoimi decyzjami.

Warto odnotować, że w kwietniu firma ostrzegała o planowanym zaostrzeniu polityki braku tolerancji dla toksycznych zachowań w specjalnym poście na oficjalnym blogu gry. Ubisoft nie planuje poprzestać na podjętych obecnie krokach.

Te krótkoterminowe zmiany pozwolą zająć się kwestią toksyczności, ale nie planujemy na tym poprzestać. Poważnie podchodzimy do rozwiązywania problemów związanych z potencjalnymi negatywnymi doświadczeniami graczy i nadal będziemy dzielili się z Wami wszelkimi planowanymi zmianami przed ich wdrożeniem. Jesteśmy zainteresowani tym, co o nich myślicie, chcemy usłyszeć Wasze opinie! – czytamy we wspomnianej notce.

Rainbow Six: Siege zadebiutowało na rynku 1 grudnia 2015 roku, w wersjach na PlayStation 4, Xboksa One oraz komputery PC. Od dnia premiery grze udało się zgromadzić przeszło trzydziestomilionową społeczność, dlatego też tak duże znaczenie mają ostatnie działania, mające na celu wyeliminowanie z tej grupy osób toksycznych i oszustów.

  1. Recenzja gry Tom Clancy's Rainbow Six: Siege - Counter-Strike na sterydach
  2. Tom Clancy's Rainbow Six: Siege – strona oficjalna