Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 listopada 2020, 10:06

autor: Vergil

Baldur's Gate 3 - nowy patch nie będzie kompatybilny ze starymi save'ami

Twórcy Baldur’s Gate III przygotowują się do wydania trzeciej dużej łatki do swojego dzieła. Niestety Patch 3 nie będzie kompatybilny ze starymi save’ami, toteż chcąc kontynuować rozgrywkę w poprzedniej wersji gry, należy wykonać kilka prostych kroków.

W SKRÓCIE:
  1. BG3 otrzyma niedługo trzeci duży patch, który jednak nie będzie kompatybilny z save’ami z poprzedniej wersji tej produkcji;
  2. gracze chcący kontynuować rozgrywkę powinni wyłączyć aktualizacje automatyczne lub wybrać dodatkową (czyli wcześniejszą) wersję gry w jej właściwościach na Steamie.

Ekipa Larian Studios ogłosiła, że przygotowuje się do publikacji trzeciej dużej łatki do oferowanej we wczesnym dostępie gry Baldur’s Gate III. Aktualizacja nosząca roboczą nazwę Patch 3 przyniesie między innymi zmiany w warstwie fabularnej, co sprawi, że nie będzie kompatybilna z zapisanymi stanami gry z poprzednich wersji tej produkcji. Osoby, które nie mają ochoty na rozpoczynanie zabawy od nowa, powinny więc zabezpieczyć się na tę okoliczność. Autorzy opublikowali instrukcję, z której można dowiedzieć się, jak to zrobić. Nim przejdziemy do jej omówienia, musimy jeszcze dodać, że w chwili, w której są pisane te słowa, nie wiadomo jeszcze, kiedy łatka ujrzy światło dzienne.

Baldurs Gate 3 - nowy patch nie będzie kompatybilny ze starymi saveami - ilustracja #1
Baldur’s Gate III nieustannie się rozwija.

Po premierze patcha Baldur’s Gate 3 będzie funkcjonować w dwóch wersjach; dzięki temu nic nie stanie na przeszkodzie, by kontynuować rozgrywkę w starszym wydaniu, dopóki nie zdecydujemy się na aktualizację gry. Warto przy tym zauważyć, że najnowsza wersja będzie teraz uznawana za podstawową (domyślnie pobieraną), a wcześniejsza za dodatkową. By uzyskać/zachować dostęp do tej drugiej, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na grę w swojej bibliotece Steam, wybrać „Właściwości”, następnie przejść na kartę „BETA” i w polu „Wybierz betę, w której chcesz wziąć udział” wybrać patch numer 2.

Natomiast gracze, którzy nie zamierzają instalować łatki, mogą wyłączyć aktualizacje automatyczne; zapewni im to możliwość ręcznej instalacji patcha lub korzystania z wersji dodatkowej po jego premierze. By tego dokonać, ponownie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na grę w bibliotece Steam, wybrać „Właściwości”, przejść na kartę „Aktualizacje” i w polu „Automatyczne aktualizacje” zaznaczyć „Aktualizuj tę grę tylko po jej uruchomieniu”.

Każdy, kto chce zabezpieczyć swoje save’y (nawet jeśli nie są one usuwane po zainstalowaniu aktualizacji, lecz nowsza wersja gry po prostu ich nie „zobaczy”), może zrobić to teraz. Należy jeszcze dodać, że powyższe rozwiązania nie są dostępne na platformie Stadia.

Baldur’s Gate III można sprawdzić w ramach wczesnego dostępu na komputerach osobistych od 6 października 2020 roku. Produkcja odniosła już pierwszy sukces komercyjny, aczkolwiek niektórzy gracze narzekają, że jest zbyt podobna do dwóch ostatnich odsłon cyklu Divinity. Nie przeszkadza to jednak innym, by dobrze się w niej bawić, czego dowodem jest choćby wysadzenie przez jednego z nich wszystkich beczek, jakie udało mu się znaleźć, na co ani gra, ani jego komputer nie były gotowe...

  1. Oficjalna strona internetowa gry Baldur’s Gate III
  2. Baldur's Gate 3 w Early Access to na razie fundament pod wielkie RPG
  3. Baldur’s Gate III – poradnik do gry