Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 10 września 2021, 16:50

autor: Michał "Maycuzai" Zegar

Chcesz się przejechać samochodem z Mad Maxa? Jeśli Cię stać, to mamy rozwiązanie

Trzynaście samochodów z filmu Mad Max: Na drodze gniewu zostanie wystawionych na licytację. Pośród nich zdecydowanie wyróżnia się Interceptor głównego bohatera oraz ciężarówka skonstruowana z całej masy głośników.

Czy w Twoich żyłach płynie wysokooktanowa krew? Jeśli tak, to australijska firma wyceniająca Lloyds Auctioneers & Valuers ma coś specjalnie dla Ciebie. Już 25 i 26 września odbędzie się organizowane przez nią wydarzenie – Lloyds’ Spring CARnival Grand Carmada Event – na którym zlicytowanych zostanie trzynaście pojazdów z planu zdjęciowego Mad Maxa: Na drodze gniewu, w tym sławny Interceptor (zmodyfikowany Ford Falcon XB GT Coupe z 1973 roku).

Nadmuchane, superturbodoładowane i uzbrojone po zęby w broń oraz Trepów Wojny maszyny, które „wyprzedziły” koniec cywilizacji. Właśnie zostały odkopane w największym znalezisku w stodole, jakie kiedykolwiek odnotowano.

Azotowe, trujące i bezsensowne zwiastuny piekła, będące świadectwem niezwykłej zdolności człowieka do wydobywania piękna nawet z tego, co stworzone na śmierć i zniszczenie, sztuki z mocy, znaczenia z maszyny.

Chcesz się przejechać samochodem z Mad Maxa? Jeśli Cię stać, to mamy rozwiązanie - ilustracja #1
Piekło dla wielu, raj dla fanów V8.

Fani Furiosy także powinni zaleźć coś dla siebie. Jej cysterna „War Rig” (bazowana na Tatrze T815), na pokładzie której dzieje się znaczna część filmu, także trafi na sprzedaż. Tyczy się to również „Gigahorse’a” (wykonanego z dwóch Cadillaców Coupe de Ville z 1959 roku), należącego do Nieśmiertelnego Joego. Ale prawdziwą bombą jest…Doof Wagon” – i to dosłownie, gdyż pojazd ten to zmodyfikowana wersja ciężarówki MAN 8x8, służącej do przewożenia rakiet Patriot. Nad kabiną znalazło się pokaźne nagłośnienie wraz z małą „sceną” oraz zamontowanym na niej mikrofonem i gitarą elektryczną z podczepionym miotaczem ognia. Na pewno idealnie sprawdzi się zarówno przy odbiorze dzieci ze szkoły, jak i nocnych koncertach pod domem sąsiadów.

Chcesz się przejechać samochodem z Mad Maxa? Jeśli Cię stać, to mamy rozwiązanie - ilustracja #2
„Jeden na co dzień, drugi do teściów i do kościoła”.

Oprócz tego w ofercie znajdziemy także (opisy pochodzą z oficjalnej strony Lloyds Auctioneers & Valuers):

  • samochód Nuxa: Chevrolet Coupe z 1934 r., V8;
  • „Elvis”: Ford Coupe z 1932 r.;
  • samochód z przyczepioną tyczką: Pontiac Surfari;
  • Sabre Tooth: holownik F250 z wielkim pazurem;
  • Fire Car: Dodge z miotaczem ognia;
  • Caltrop: Cadillac El Dorado;
  • Buggy: Chevrolet Ratrod;
  • Buick: 4-drzwiowy sedan, rocznik 1948, z ciężką artylerią zamontowaną na dachu.

Na ten moment nie podano cen wywoławczych pojazdów. Wszelkie uzbrojenie na wehikułach jest sztuczne i zamontowane wyłącznie w celach ozdobnych. Mad Max: Na drodze gniewu ukazał się w 2015 roku i spotkał z bardzo ciepłym przyjęciem, otrzymując aż sześć Nagród Akademii Filmowej (Oscarów), w tym za najlepszą scenografię. Większość efektów specjalnych w filmie została wykonana w sposób praktyczny (bez użycia efektów generowanych komputerowo). Na 22 czerwca 2023 roku zaplanowano premierę prequela zatytułowanego Furiosa. W filmie zobaczymy m.in. znaną z Gambitu królowej Netflixa Anyę Taylor-Joy.

A Wy dokąd byście się udali, mając kluczyki do jednej z tych fur? Pamiętajcie tylko o zapięciu pasów. A także pomalowaniu ust chromem i krzyknięciu na cały głos „Świadkujcie mi!”.