Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 października 2020, 09:14

autor: Dameredet

Assassin’s Creed: Valhalla - Animus może wybrać płeć Eivora za nas

Serwis IGN opublikował film poświęcony Assassin's Creed: Valhalla. Pojawia się w nim ekran wyboru płci bohatera, w którym zaskakuje obecność trzeciej opcji. Okazuje się, że Animus może wybrać za nas.

Fani serii Assassin’s Creed mają powód do radości. Problem z wyborem „kanonicznego” bohatera chyba został rozwiązany. Na opublikowanym przez serwis IGN filmiku można dostrzec opcję, dzięki której Animus zdecyduje o płci wikinga za nas.

Użytkownicy Twittera próbują zrozumieć działanie ujawnionej funkcji. W grze będziemy mogli wcielić się w męską lub żeńską wersję Eivor/-a, albo pozwolić znanemu miłośnikom skrytobójczej serii urządzeniu na przejęcie kontroli i swobodne przełączanie płci wojownika. Jak widać na wideo, Animus wskaże nam, która postać w danym momencie posiada „silniejsze” wspomnienia. Opcja umożliwiająca systemowi decydowanie została nazwana kanoniczną przez Darby’ego McDevitta, pisarza odpowiedzialnego m.in. za Assassin’s Creed: Black Flag.

Choć nie znamy jeszcze żadnych konkretów, to niektórzy fani już deklarują, że nie wybiorą tej opcji. W komentarzach na Twitterze wspominają między innymi rozwiązanie z Assassin’s Creed: Syndicate, gdzie pewne misje wymagały zagrania konkretnym bliźniakiem Frye. Więcej plusów rozwiązania z Animusem dostrzegają użytkownicy Reddita, którzy wskazują, że Ubisoft wysłuchał graczy AC: Odyssey, proszących o kanoniczną ścieżkę gry.

Jak będzie działał ten tryb? Na czym polega „siła wspomnień”? Na odpowiedzi na te pytania będziemy musieli jeszcze poczekać. Premiera gry odbędzie się 10 listopada w przypadku wersji na PC, PS4, Xbox One i Xbox Series X. Na PlayStation 5 Eivor pojawi się 12 listopada.