Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 października 2014, 10:14

autor: luckie

Assassin’s Creed: Unity – nieoficjalne wymagania sprzętowe

Do sieci wyciekły wymagania sprzętowe Assassin’s Creed: Unity w wersji PC. Nie da się ukryć, że są one dość przytłaczające – gra do działania potrzebuje karty grafiki co najmniej na poziomie GeForce GTX 680 i procesora Core i5-2500K 3.3 GHz. Póki co frma Ubisoft nie skomentowała tych doniesień.

Przybywam, aby zamordować Twój komputer - Assassin’s Creed: Unity – ujawniono nieoficjalne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-10-23
Przybywam, aby zamordować Twój komputer

Nadszedł dzień, którego od dawna obawiali się miłośnicy serii Assassin’s Creed, grający na pecetach – zwłaszcza po tym, jak okazało się, że studiu Ubisoft nie uda się w nowej odsłonie osiągnąć na nextgenach więcej niż 30 klatek na sekundę przy rozdzielczości 900p. Chodzi rzecz jasna o ujawnienie wymagań sprzętowych Assassin’s Creed: Unity w wersji PC. Informację tę podobno upublicznił koreański wydawca gier Ubisoftu, firma intra games, a o fakcie powiadomił świat użytkownik forum NeoGAF – niestety, od tamtej pory stronę najwyraźniej usunięto. Sieć jednak tak łatwo nie zapomina, dając nam okazję do płaczu, zgrzytania zębami lub spazmatycznego śmiechu. W zależności od tego, jaki sprzęt kryje się pod naszym biurkiem:

Minimalne wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Core i5-2500K 3.3 GHz lub FX-8350 4.0 GHz
 2. Karta grafiki: 2 GB pamięci, GeForce GTX 680 lub AMD Radeon HD 7970
 3. RAM: 6 GB
 4. Dysk twardy: 50 GB
 5. System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64-bitowy)

Zalecane wymagania sprzętowe:

 1. Procesor: Core i5-2500K 3.3 GHz lub FX-8350 4.0 GHz
 2. Karta grafiki: 3 GB pamięci, GeForce GTX 780 lub AMD Radeon R9 290X
 3. RAM: 8 GB
 4. Dysk twardy: 50 GB
 5. System operacyjny: Windows 7 SP1, Windows 8/8.1 (64-bitowy)
Choć po koreańsku, najważniejsze informacje da się rozszyfrować (źródło: DSOGaming) - Assassin’s Creed: Unity – ujawniono nieoficjalne wymagania sprzętowe - wiadomość - 2014-10-23
Choć po koreańsku, najważniejsze informacje da się rozszyfrować (źródło: DSOGaming)

Warto zwrócić uwagę na to, że zarówno przy minimalnych, jak i rekomendowanych wymaganiach, gra potrzebuje tak samo szybkiego procesora (wynika to z zamieszczonego powyżej screena, choć część serwisów podaje w zalecanych wymaganiach Core i7-3770 3.4 GHz). Wygląda więc na to, że studio Ubisoft nie zdecydowało się na żadne kompromisy, jeśli chodzi o liczbę postaci widocznych jednocześnie na ekranie. Innymi słowy, różnica między zabawą na mocarnym a nieco słabszym sprzęcie ograniczać się ma do poziomu grafiki. Znając Ubisoft, będą to pewnie nieliczne opcje wizualne, dodające nowoczesne wodotryski, zarezerwowane dla posiadaczy najmocniejszych komputerów.

Nie mamy stuprocentowej pewności, czy powyższa informacja jest aktualna, ani czy faktycznie pochodzi od firmy Ubisoft. Dlatego warto zaczekać na oficjalne potwierdzenie wymagań sprzętowych. Przypominamy, że Assassin’s Creed: Unity ukaże się w Polsce 13 listopada na PC, PlayStation 4 i Xboksie One.

 1. Graliśmy w Assassin's Creed: Unity – nareszcie spore zmiany w mechanice rozgrywki!
 2. Assassin's Creed: Unity - kompendium wiedzy
 3. Oficjalna strona internetowa gry Assassin’s Creed: Unity