Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 23 października 2014, 09:40

Furia, Udając gliniarzy - weekendowe premiery filmowe

Kolejny weekend w polskich kinach to bardzo dużo (aż 10) premier filmowych, aczkolwiek tylko trzy z nich - wojenna Furia, komedia Udając gliniarzy i nowy film Magdaleny Piekorz - mogą ubiegać się o miano czegoś w rodzaju hitu.

Furia

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Sporo czasu minęło od dnia, gdy Hollywood zaserwowało widzom wysokobudżetowe, rozrywkowe kino wojenne z czasów II wojny światowej noszące znamiona hitu (jeśli pominiemy Obrońców skarbów, wyjdzie że ostatnie tego typu przedsięwzięcie to Bękarty wojny i serial Pacyfik). Furia ma więc szansę zawojować również polski rynek – w USA nowy film Davida Ayera, który ostatnio zabłysnął świetnymi Bogami ulicy, bardzo się publiczności spodobał. Wszystko skupia się na tytułowym czołgu i jego dzielnej załodze, która musi stawić czoło przeważającym siłom wroga gdzieś daleko od domu. Krytycy chwalą doskonałe sceny akcji, odważne pokazanie horroru wojny i dobre kreacje aktorskie podkreślające braterstwo żołnierzy. W najbliższy weekend to właśnie ta premiera powinna zdobyć największą popularność.

 1. Tytuł oryginalny: Fury
 2. Reżyseria: David Ayer
 3. Grają: Brad Pitt, Shia LeBeouf, Logan Lerman, Michael Pena

Udając gliniarzy

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Tutaj jest coś dla miłośników dużo lżejszych i niepoważnych klimatów. Oto typowa kumpelska komedia o gliniarzach z jedną istotną różnicą – główni bohaterowie nie są policjantami. To najlepsi przyjaciele, którzy pewnego wieczoru postanawiają zwykłą przebierankę posunąć do granic absurdu i zaczynają udawać stróżów prawa. Zwiastun jest dosyć zabawny, a w recenzjach podkreślana jest komediowa chemia między panami Johnsonem i Wayansem. Podobno jednak nie ma w tym filmie nic ponadto i nawet jako durnowata komedia nie do końca się sprawdza. Reżyser Udając gliniarzy ma na swoim koncie zarówno beznadziejnego Zwierzaka z Robem Schneiderem, jak i całkiem zabawnych Wyrolowanych. Za oceanem kasowy sukces już jest, czy u nas też będzie?

 1. Tytuł oryginalny: Let's Be Cops
 2. Reżyseria: Luke Greenfield
 3. Grają: Jake Johnson, Damon Wayans Jr., Rob Riggle, Nina Dobrev

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Kapitał ludzki (potrącenie rowerzysty przed Wigilią początkiem dramatu kilku osób),
 2. Zbliżenia (psychologiczny dramat autorstwa Magdaleny Piekorz),
 3. Zimowy sen (studium relacji trzech bliskich sobie osób w pewnym hotelu),
 4. Diabelska plansza Ouija (horror z duchami wywołanymi przy użyciu tytułowej planszy),
 5. We are the best! (szwedzki dramat o dziewczynach zakładających punkowy zespół),
 6. Siostry wampirki (niemiecki film familijny o młodocianych wampirach),
 7. Huba (polsko-brytyjski dramat autorstwa Wilhelma i Anny Sasnal),
 8. Egzorcysta (klasyczny horror sprzed lata wraca na ekrany).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

Filip Grabski

Filip Grabski

Istnieje od 1984 roku, a 10 lat później z pełną świadomością zaczął użytkować pecety. Zostało mu to do dzisiaj, ale w międzyczasie nauczył się łączyć przyjemne z pożytecznym (tak, na komputerach można nie tylko grać!). Z GOL-em współpracuje od marca 2008 roku - zaczynał od newsów, potem przeszedł do publicystyki i przy okazji pompował treści dla Gameplaya. Obecnie przede wszystkim tworzy grafiki widoczne na głównej stronie serwisu (i nie tylko) oraz opiekuje się ciekawostkami filmowymi dla Filmomaniaka. Prywatnie ojciec, mąż, podcaster (od 8 lat współtworzy Podcast Hammerzeit) i miłośnik konsumowania popkultury - zarówno tej wizualnej (na dobry film i serial zawsze znajdzie czas), jak i dźwiękowej (szczególnie, gdy brzmi ona jak gitara elektryczna).

więcej