Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 23 października 2014, 09:40

Furia, Udając gliniarzy - weekendowe premiery filmowe

Kolejny weekend w polskich kinach to bardzo dużo (aż 10) premier filmowych, aczkolwiek tylko trzy z nich - wojenna Furia, komedia Udając gliniarzy i nowy film Magdaleny Piekorz - mogą ubiegać się o miano czegoś w rodzaju hitu.

Furia

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Sporo czasu minęło od dnia, gdy Hollywood zaserwowało widzom wysokobudżetowe, rozrywkowe kino wojenne z czasów II wojny światowej noszące znamiona hitu (jeśli pominiemy Obrońców skarbów, wyjdzie że ostatnie tego typu przedsięwzięcie to Bękarty wojny i serial Pacyfik). Furia ma więc szansę zawojować również polski rynek – w USA nowy film Davida Ayera, który ostatnio zabłysnął świetnymi Bogami ulicy, bardzo się publiczności spodobał. Wszystko skupia się na tytułowym czołgu i jego dzielnej załodze, która musi stawić czoło przeważającym siłom wroga gdzieś daleko od domu. Krytycy chwalą doskonałe sceny akcji, odważne pokazanie horroru wojny i dobre kreacje aktorskie podkreślające braterstwo żołnierzy. W najbliższy weekend to właśnie ta premiera powinna zdobyć największą popularność.

 1. Tytuł oryginalny: Fury
 2. Reżyseria: David Ayer
 3. Grają: Brad Pitt, Shia LeBeouf, Logan Lerman, Michael Pena

Udając gliniarzy

Źródło: www.filmweb.pl
Źródło: www.filmweb.pl

Tutaj jest coś dla miłośników dużo lżejszych i niepoważnych klimatów. Oto typowa kumpelska komedia o gliniarzach z jedną istotną różnicą – główni bohaterowie nie są policjantami. To najlepsi przyjaciele, którzy pewnego wieczoru postanawiają zwykłą przebierankę posunąć do granic absurdu i zaczynają udawać stróżów prawa. Zwiastun jest dosyć zabawny, a w recenzjach podkreślana jest komediowa chemia między panami Johnsonem i Wayansem. Podobno jednak nie ma w tym filmie nic ponadto i nawet jako durnowata komedia nie do końca się sprawdza. Reżyser Udając gliniarzy ma na swoim koncie zarówno beznadziejnego Zwierzaka z Robem Schneiderem, jak i całkiem zabawnych Wyrolowanych. Za oceanem kasowy sukces już jest, czy u nas też będzie?

 1. Tytuł oryginalny: Let's Be Cops
 2. Reżyseria: Luke Greenfield
 3. Grają: Jake Johnson, Damon Wayans Jr., Rob Riggle, Nina Dobrev

Oprócz tego do kin wchodzą jeszcze:

 1. Kapitał ludzki (potrącenie rowerzysty przed Wigilią początkiem dramatu kilku osób),
 2. Zbliżenia (psychologiczny dramat autorstwa Magdaleny Piekorz),
 3. Zimowy sen (studium relacji trzech bliskich sobie osób w pewnym hotelu),
 4. Diabelska plansza Ouija (horror z duchami wywołanymi przy użyciu tytułowej planszy),
 5. We are the best! (szwedzki dramat o dziewczynach zakładających punkowy zespół),
 6. Siostry wampirki (niemiecki film familijny o młodocianych wampirach),
 7. Huba (polsko-brytyjski dramat autorstwa Wilhelma i Anny Sasnal),
 8. Egzorcysta (klasyczny horror sprzed lata wraca na ekrany).

Zapraszam za tydzień do zapoznania się z kolejnym zestawem najciekawszych filmowych premier. Warto wiedzieć, co grają kina.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.