Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 3 października 2020, 13:32

autor: Frozen

Assassin's Creed poległ jako film? Bollywood ma odpowiedź

Widzowie nie mogą oprzeć się wrażeniu, że główny bohater indyjskiego filmu Velayudham wygląda i zachowuje się jak asasyn z kultowej serii gier od Ubisoftu.

Assassins Creed poległ jako film? Bollywood ma odpowiedź - ilustracja #1
Assassin's Creed: Bollywood?

Jeden z użytkowników serwisu Reddit zwrócił uwagę na to, że główny bohater bollywoodzkiego filmu Velayudham z 2011 roku wygląda jak żywcem wyrwany z serii Assassin's Creed. Wystarczy rzucić okiem na oficjalny trailer dzieła, aby przekonać się, że jest to coś więcej niż zwykła inspiracja. Protagonista kinowej produkcji posiada wszystkie cechy grywalnych postaci z kultowego cyklu od Ubisoftu – od wyglądu stroju aż po ekwipunek (na zwiastunie możemy zobaczyć m.in. charakterystyczne ukryte ostrza stanowiące nieodzowny element większości gier z serii).

Reżyserem Velayudham jest Mohan Raja (Velaikkaran, Thani Oruvan). Film opowiada historię chłopaka imieniem Velu, który za namową lokalnej dziennikarki Bharathi zostaje superbohaterem walczącym z terroryzmem i korupcją (tytułowym Velayudham).

Assassins Creed poległ jako film? Bollywood ma odpowiedź - ilustracja #2
(źródło: reddit.com)
Assassins Creed poległ jako film? Bollywood ma odpowiedź - ilustracja #3
(źródło: reddit.com/amazon.in)

Bollywood a gry

Oczywiście, nie jest to pierwszy (ani ostatni) przypadek „zapożyczenia” przez Bollywood wyglądu postaci z gry wideo na potrzeby kina. Główny bohater filmu 18.11, którego reżyserem jest Mohibul Haque, to wykapany Aiden Pearce. Zbieg okoliczności? Biorąc pod uwagę, że plakaty indyjskiego dzieła perfekcyjnie imitowały grafiki promocyjne pierwszej części gry Watch Dogs – raczej nie.

Assassins Creed poległ jako film? Bollywood ma odpowiedź - ilustracja #4
(źródło: gamecheckup.com)

Ra.One, w reżyserii Anubhav Sinha, czerpał z kolei inspirację z dwóch produkcji: inFamous i Prototype. Osoby, które zawsze zastanawiały się, kto wygrałby pojedynek „Alex Mercer kontra Cole MacGrath”, zdecydowanie powinny zainteresować się tym filmem. Takich dzieł, czy chcemy, czy nie, jest mnóstwo, a w kolejnych latach zapewne będzie ich już tylko przybywać.

Assassins Creed poległ jako film? Bollywood ma odpowiedź - ilustracja #5
(źródło: gamecheckup.com)