Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 20 sierpnia 2012, 19:47

autor: Aver

Artur „Nerchio” Bloch zajął drugie miejsce w turnieju StarCraft II w Kolonii

Na zakończonym wczoraj w Kolonii prestiżowym turnieju StarCraft II Intel Extreme Masters Global Challenge w Kolonii, Polak Artur „Nerchio” Bloch, grający Zergami, wywalczył wysokie, drugie miejsce. W drodze do finału pokonał wielu mocnych rywali.

Na zakończonym wczoraj turnieju Inter Extreme Masters Global Challenge w StarCraft II, rozgrywanym równolegle z odbywającymi się w Kolonii targami gamescom, Polski zawodnik Artur „Nerchio” Bloch wywalczył wysokie, drugie miejsce. Jest to kolejny znaczący rezultat dla polskiej sceny e-sportowej po zwycięstwie Grzegorza „MaNy” Komincza w czerwcowych zawodach DreamHack Open: Summer.

Artur „Nerchio” Bloch zajął drugie miejsce w turnieju StarCraft II w Kolonii - ilustracja #1
Artur „Nerchio” Bloch znajduje się w czołówce graczy w StarCraft II na świecie

W drodze do finału grający Zergami „Nerchio” pokonał m.in. Koreańczyków, Lee Ho Joon „PuMa” i Jang Min Chula „MC”, uważanych za jednych z najlepszy profesjonalnych graczy na świecie. Ostatecznie musiał uznać wyższość innego zawodnika z tego kraju – Jeong Jong Hyeona „Mvp”. Finał zakończył się wynikiem 3:1 na korzyść Azjaty. Poniżej zamieszczamy film z pierwszego z rozegranych meczy, który zakończył się wygraną Polaka.

W turnieju rywalizowało ogółem 24 graczy z całego świata. „Nerchio” był jednym z dwóch reprezentantów naszego kraju, obok Tomasza „Tarsona” Boronia. Za osiągnięty wynik Polak otrzymał nagrodę pieniężną w wysokości 3 500 dolarów oraz różne premie rzeczowe. Łączna pula nagród w turnieju StarCraft II i wynosiła 31 800 dolarów.

Drugie miejsce zajęte w Kolonii to najwyższy wynik w dorobku „Nerchio”, reprezentującego drużynę sponsorowaną przez firmę Acer. Na zeszłorocznej edycji turnieju IEM Global Challenge odpadł w ćwierćfinałach. W tym roku Polak zwyciężał w turnieju HomeStory Cup V oraz w narodowych kwalifikacjach do europejskiego turnieju 2012 Battle.net European Championship, organizowanego przez firmę Blizzard. Przy tej drugiej okazji pokonał innego znanego gracza z Polski, wspomnianego „MaNę”.

Według klasyfikacji serwisu teamliquid.net, „Nerchio” od dłuższego czasu znajduje się w światowej czołówce graczy w produkcję firmy Blizzard. Życzymy mu dalszych sukcesów i mamy nadzieję, że osiągane przez niego wyniki przyczynią się do rozwoju polskiej sceny e-sportowej.