Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 grudnia 2020, 15:35

Aresztuj ludzi, zbieraj podatki - mod do Skyrim zwiększa rolę tytułu tana

Użytkownik OneOnOne1162 opracował modyfikację True Thane do The Elder Scrolls V: Skyrim, która zwiększa przywileje bohatera, gdy ten stanie się tanem danego miasta. Projekt jest dostępny zarówno do zwykłej wersji RPG-a od studia Bethesda, jak i Legendary Edition oraz Special Edition.

W SKRÓCIE
  1. The Elder Scrolls V: Skyrim w wersji zwykłej oraz Special Edition otrzymało modyfikację True Thane.
  2. Powiększa ona listę przywilejów, które wiążą się z uzyskaniem statusu tana w danym regionie.
  3. W obecnej wersji moda z nowych udogodnień można cieszyć się jedynie w okolicach Białej Grani oraz Falkret.

Osoby zaznajomione z grą The Elder Scrolls V: Skyrim doskonale wiedzą, że główny bohater (bądź bohaterka) tytułu, po wykonaniu kilku zadań, może zostać tanem (czyli szlachcicem) w każdym regionie świata gry. Niestety, przywileje, jakie wiążą się z tym tytułem, mogą być dla niektórych dość rozczarowujące. Otrzymujemy broń (i to nawet niezbyt dobrą, zwłaszcza dla zaawansowanych postaci), immunitet na drobne przestępstwa, a także ewentualnie możliwość kupna posiadłości oraz towarzysza w postaci huskarla. Jeśli taka relatywnie niewielka lista udogodnień Wam nie odpowiada i chcielibyście ją powiększyć, to najpewniej zainteresuje Was modyfikacja True Thane, która w ostatnich tygodniach zadebiutowała w serwisie Nexus Mods. Linki do niej znajdziecie poniżej.

  1. True Thane do The Elder Scrolls V: Skyrim/Legendary Edition w serwisie Nexus Mods
  2. True Thane do The Elder Scrolls V: Skyrim Special Edition w serwisie Nexus Mods
Aresztuj ludzi, zbieraj podatki - mod do Skyrim zwiększa rolę tytułu tana - ilustracja #1
Dzięki modyfikacji True Thane duma z bycia tanem w Skyrim jest znacznie większa.

Mod True Thane został stworzony przez niejakiego OneOnOne1162, który ma już pewne doświadczenie w tworzeniu nieoficjalnych rozszerzeń do The Elder Scrolls V: Skyrim (przygotował on między innymi dodatkowe umiejętności dla postaci wampira). Dzięki jego najnowszemu projektowi po otrzymaniu statusu tana w rejonie Białej Grani bądź Falkret (w obecnej wersji modyfikacja działa tylko w nich, lecz zmieni się to w przyszłości), prócz wymienionych we wstępie przywilejów, dostaniemy opcje zbierania podatków, aresztowania bądź zastraszania dowolnych mieszkańców, wygłaszania inspirujących przemów, mianowania nowych huskarli czy podróżowania nawet z dwunastoma strażnikami u boku (liczbę trzeba ustawić w konfiguracji). Ponadto możemy liczyć na zniżki w sklepach, specjalny pancerz, opcję wymiany otrzymanej jako dowód statusu broni na lepszą czy unikalne uprawnienia zależne od regionu (na przykład w przypadku Białej Grani uzyskamy dostęp do darmowego konia).

Aresztuj ludzi, zbieraj podatki - mod do Skyrim zwiększa rolę tytułu tana - ilustracja #2
Tanowie mogą zarówno podnosić na duchu innych bohaterów…

Bardzo ciekawym elementem True Thane są również nowe specjalne umiejętności. Protagonista może skorzystać z mocy noszącej nazwę Thane of Hold, która w obecnej wersji modyfikacji jest w stanie uspokoić każdego bohatera niezależnego z regionu Białej Grani oraz przerazić NPC-ów spoza jego granic. Z kolei huskarlowie potrafią przyjąć za nas śmiertelny cios, a także raz na dzień zwiększyć umiejętności bojowe swoje i nasze.

Szczegółowe opisy wymienionych powyżej atrakcji będących częścią True Thane znajdziecie na tej stronie. Została tam także umieszczona lista znanych błędów oraz kompatybilnych, niekompatybilnych i zalecanych fanowskich modyfikacji, a także link do serwisu Patreon w razie, gdybyście chcieli wesprzeć finansowo twórcę projektu.

Aresztuj ludzi, zbieraj podatki - mod do Skyrim zwiększa rolę tytułu tana - ilustracja #3
…jak i ich zastraszać.

Przypominamy, że The Elder Scrolls V: Skyrim w tym roku obchodziło swoje dziewiąte urodziny. Dzięki prężnie działającej scenie modderskiej, która zrodziła chociażby opisywane tutaj True Thane czy Tavern Games - Mini Games in Skyrim, o którym pisaliśmy niedawno, tytuł wciąż cieszy się bardzo dużą popularnością. Według danych serwisu Steam Charts, wczoraj w szczytowym momencie tylko na Steamie w wersji Special Edition dzieła firmy Bethesda bawiło się przeszło 20 tysięcy osób.

  1. Oficjalna strona gry The Elder Scrolls V: Skyrim