Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 grudnia 2016, 11:55

ArcheAge 3.0 i nadchodząca aktualizacja do Black Desert – Wieści MMO (13/12/2016)

Dzisiaj piszemy m.in. o złodzieju, który ukradziony milion dolarów wydał w mobilnej grze Game of War, oraz o nowych aktualizacjach do ArcheAge (3.0), Black Desert Online i Blade & Soul (Ruins of Khanda Vihar), a także wspominamy o nadchodzących domostwach dla graczy w The Elder Scrolls Online.

Witamy w kolejnej odsłonie Wieści MMO – miejsca, z którego dowiecie się o wszystkich nowościach, wydarzeniach oraz ciekawostkach z Waszych ulubionych produkcji MMORPG i nie tylko. Dziś przyglądamy się debiutowi ArcheAge 3.0, najnowszym aktualizacjom Black Desert oraz Blade & Soul, a także nadchodzącym nowościom w The Elder Scrolls Online. Wspomnimy również o pewnym nietuzinkowym złodzieju i fanie mobilnych MMO zarazem.

SZYBKIE WIEŚCI

Jak donosi serwis Ars Technica, 45-letni obywatel USA najpierw przywłaszczył sobie prawie 5 milionów dolarów, a następnie stracił 1/5 całej sumy na mikropłatności w grze Game of War. Resztę pieniędzy zainwestował bardziej tradycyjnie – w luksusowe samochody, operacje plastyczne, wyposażenie domu, kluby golfowe, ekskluzywne wejściówki itp.

ArcheAge

W miniony weekend wystartował długo oczekiwany ArcheAge 3.0 zatytułowany Revelation. Rozszerzenie wprowadziło do świata gry mnóstwo nowości, wśród których na pierwszy plan wysuwają się dwie zupełnie nowe rasy z własnymi lokacjami startowymi, spore zmiany w systemie rzemiosła, usprawnienia trybów PvP oraz PvE, a także szereg świeżych zadań i world bossów.

Przy okazji aktualizacji uruchomiono także serwer tzw. fresh startu, na który wstęp mają wyłącznie gracze z nowo założonymi kontami. Obecnie przeżywa on prawdziwe oblężenie – chętni muszą czekać w wielogodzinnych kolejkach. Szczegółowe informacje na temat wersji 3.0 dostępne są pod tym adresem. Zainteresowani mogą nabyć również specjalnie paczki, w skład których wchodzą m.in. status Patrona (konto premium) i kilka innych „ułatwiaczy” na start.

Jeśli nie jesteście przekonani czy ArcheAge 3.0 zasługuje na szansę, oczekujcie naszej recenzji, która ukaże się w kolejnym tygodniu.

Black Desert

Koreańska wersja Black Desert otrzyma na dniach spore rozszerzenie, które wprowadzi do świata gry m.in. nową rasę oraz terytorium. Niestety, zachodni gracze będą musieli jeszcze trochę poczekać na te atrakcje, choć i Kakao Games nie próżnuje – w minionym tygodniu do grona przebudzonych klas dołączyli Ninja oraz Kunoichi. Klasyka – by zyskać dostęp do nowych umiejętności oraz broni, należy osiągnąć 56. poziom doświadczenia i wykonać specjalne zadanie. Przebudzony Ninja sięgnie po katanę, zaś Kunoichi zaprezentuje swoją biegłość w walce czakramem. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziecie w tym miejscu.

Blade & Soul

Zachodnie wydanie Blade & Soul wyznacza zupełnie nowe standardy w obszarze dostarczania dodatkowej zawartości. Produkcja NCSoftu otrzymała niedawno kolejną już aktualizację, tym razem zatytułowaną Ruins of Khanda Vihar. Uaktualnienie niesie ze sobą całkiem sporo zawartości, bowiem prócz tradycyjnej rozbudowy warstwy fabularnej oraz wachlarza dostępnego ekwipunku, wnosi ono do świata gry zupełnie nową instancje (Naryu Foundry) przeznaczoną dla 4-6 osób. Dokładny spis treści aktualizacji znajduje się tu.

To jednak jeszcze nie koniec nowości. Do Blade & Soul zawitał także zimowo-świąteczny event, którego część atrakcji potrwa aż do połowy stycznia przyszłego roku. Do zdobycia spora pula nagród, wśród których przeważają okolicznościowe stroje. Szczegóły dostępne są w tym miejscu.

The Elder Scrolls Online

Twórcy The Elder Scrolls Online pochwalili się nadchodzącym już niebawem systemem domków (tzw. housing system). Jak wspominają w opublikowanej zapowiedzi, do rąk graczy zostanie przekazanych prawie 40 unikalnych domostw, z których każde będziemy mogli dowolnie przyozdobić korzystając z ponad 2000 elementów dekoracyjnych. Aktualizacja zadebiutuje w lutym przyszłego roku, choć gracze pecetowi będą mogli przetestować ją już w okolicach stycznia. Na koniec najważniejsza informacja – domy dostępne będą dla wszystkich, zarówno tych płacących złotem, jak i mikropłatnościami.

Na łamach Wieści staramy się wspominać o wszystkich popularniejszych grach MMO (przynamniej z perspektywy graczy z Polski). Jeśli wydaje ci się, że twoja ulubiona pozycja powinna znaleźć się na naszych łamach, a z jakiegoś powodu tak się jeszcze nie stało – daj nam znać w komentarzach, zobaczymy co da się zrobić.