Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 listopada 2020, 13:25

autor: AlexB

Apotheosis - duży mod do Skyrima dostaje trailer; entuzjastyczne reakcje graczy

Od przeszło pięciu lat powstaje Apotheosis – kolejny pokaźnych rozmiarów mod do gry The Elder Scrolls V: Skyrim. Ostatnio doczekał się on kolejnego zwiastuna. Jak na razie nie wiadomo, kiedy projekt będzie miał swoją premierę.

W SKRÓCIE
  1. Od ponad pięciu lat przygotowywany jest mod Apotheosis do The Elder Scrolls V: Skyrim.
  2. Zaoferuje on między innymi 16 krain do odwiedzenia, rozbudowany wątek fabularny, oryginalną muzykę oraz w pełni udźwiękowione dialogi.
  3. Choć prace nad projektem posuwają się do przodu, wciąż nie wiadomo, kiedy będzie miał on swoją premierę.

W sieci nie brakuje pokaźnych rozmiarów fanowskich modyfikacji do The Elder Scrolls V: Skyrim. Część z nich, jak chociażby Falskaar, została już ukończona, inne, pokroju projektu Beyond Skyrim bądź Skywinda, którego celem jest przeniesienie zawartości The Elder Scrolls III: Morrowind do „piątki”, wciąż znajdują się w przygotowaniu. Do tej drugiej grupy należy Apotheosis, nad którym prace trwają już od przeszło pięciu lat. Poniżej możecie zobaczyć najnowszy zwiastun tego moda. Spotkał się on z bardzo ciepłym przyjęciem ze strony graczy, za co twórcy serdecznie podziękowali na Reddicie.

Zgodnie z opisem, Apotheosis ma zabrać nas do 16 krain Otchłani oraz świata zmarłych, których klimat jest wyraźnie inspirowany cyklem Souls. Łącznie będą one wielkości około 1/5 prowincji Skyrim. Znajdziemy w nich mnóstwo potwornych przeciwników do pokonania, w tym potężnych bossów z interesującymi mechanikami, rzadkich artefaktów, pancerzy, broni i innych przedmiotów do zebrania oraz misji zlecanych przez postacie niezależne. Twórcy obiecują rozbudowany wątek fabularny, kładący nacisk na odgrywanie postaci i dokonywanie wyborów, które będą miały wpływ na rozwój historii.

Źródło: Mod DB - Apotheosis - duży mod do Skyrima dostaje trailer; entuzjastyczne reakcje graczy - wiadomość - 2020-11-05
Źródło: Mod DB

W Apotheosis znajdzie się mnóstwo robionych od zera modeli, autorska ścieżka muzyczna (jeden z nowych utworów możecie odsłuchać poniżej), w pełni udźwiękowione dialogi, a nawet pewne zmiany w rozgrywce, związane między innymi z łupami, magią oraz umiejętnościami. Nic zatem dziwnego, że prace nad modem trwają tak długo. Na szczęście, idą one w dobrym kierunku i duża część zaplanowanych elementów jest już gotowa (więcej szczegółów na temat postępów poczynionych w ostatnich tygodniach znajdziecie w tym miejscu). Niestety jak na razie wciąż nie wiemy, kiedy projekt będzie miał swoją oficjalną premierę.

Źródło: Mod DB - Apotheosis - duży mod do Skyrima dostaje trailer; entuzjastyczne reakcje graczy - wiadomość - 2020-11-05
Źródło: Mod DB

Jeśli chcielibyście pomóc w pracach nad modyfikacją Apotheosis, to swoje zgłoszenie możecie złożyć na adres e-mailowy [email protected] Twórcy poszukują obecnie programisty interfejsu, artysty postaci oraz specjalisty od narracji. Wszelkie dodatkowe informacje są dostępne tutaj.

Warto wspomnieć, że o Apotheosis po raz pierwszy pisaliśmy w marcu 2016 roku. Wówczas to zapraszaliśmy Was do sprawdzenia wersji demonstracyjnej tej modyfikacji. Możecie ją ściągnąć z tego miejsca.

  1. Modyfikacja Apotheosis na stronie Mod DB
  2. Oficjalna strona gry The Elder Scrolls V: Skyrim