Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 lutego 2022, 21:14

autor: Dawid Wanat

Gracze chcą zbojkotować nowy event w Apex Legends

Społeczność Apex Legends na Reddicie nie jest do końca zadowolona z nowego wydarzenia. Pewni użytkownicy domagają się bojkotu eventu na trzecią rocznicę gry.

Apex Legends, pomimo niedawnych kłopotów ze stanem technicznym, nadal przyciąga mnóstwo graczy. Mimo to gra nie unika pewnych kontrowersji. Na Reddicie opublikowane zostały posty zachęcające do bojkotu nadchodzącego wydarzenia zaplanowanego ze względu na trzecią rocznicę premiery.

Bojkot na Reddicie

Użytkownicy Reddita Apex Legends zachęcają społeczność do bojkotu nadchodzącego rocznicowego wydarzenia. O co ten cały szum? Wszystko przez nową skórkę Prestige dla Bloodhounda.

Jak pisze autor postu, który zapoczątkował akcję, aby zdobyć nowy skin, trzeba będzie wydać 164 dolary. Wygląda to podobnie jak w przypadku najrzadszych przedmiotów kosmetycznych w grze („heirloom”). Prestige jest nagrodą za zdobycie wszystkich skórek z nowej kolekcji.

Krytyka spływa na deweloperów głównie na zbyt silne forsowanie drogich mikropłatności, które wyglądają, jakby były przygotowane specjalnie dla streamerów i innych internetowych twórców czy profesjonalnych graczy.

Redditowicze nawołują społeczność gry do głosowania portfelem i niekupowania nowej kolekcji skórek.

Podzielone opinie

Opinie na temat bojkotu są bardzo podzielone. Część graczy uważa, że blokowanie skórki za ukrytymi płatnościami jest złem wcielonym, drugi obóz natomiast twierdzi, że bojkotujący niepotrzebnie skupiają się na kosmetycznym aspekcie gry zamiast na nowych trybach i zmianach w nadchodzącym sezonie.

Jak już wcześniej wspomniałem, zdobywanie specjalnej skórki poprzez kupienie całej kolekcji nie jest niczym nowym w Apex Legends. Zdobywanie zestawów „heirloom” właśnie na tym polega. Jednak w tym przypadku – w przeciwieństwie do „heirloom” – mówimy o skinie dla postaci, którego sami nie zobaczymy w grze.

Nowy sezon: „Opór”

Mimo redditowych kontrowersji, nowy sezon, nazwany „Opór”, na pewno znowu przyciągnie masę graczy. Apex Legends nadal cieszy się dużą popularnością i aktualnie jest piątą najpopularniejszą grą na Steamie, ze średnią liczbą graczy na poziomie 147 tys. w ciągu ostatniego miesiąca.

Na graczy czeka m.in. nowa legenda Szalona Maggie i tryb Kontrola dla 9 na 9 graczy. Wszystko to będzie czekać w grze już od 8 lutego.

  1. Oficjalna strona nowego sezonu Apex Legends
  2. Apex Legends – poradnik do gry