Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 8 lipca 2018, 11:11

Anthem pozwoli wyłączyć cyfry informujące o zadanych obrażeniach

Na pokazywanym podczas eventu EA Play fragmencie rozgrywki z Anthem można zobaczyć pojawiające się nad przeciwnikami cyfry, informujące o ilości zadanych obrażeń. Twórcy zdradzili, że możliwe będzie wyłączenie tego elementu.

Anthem pozwoli wyłączyć cyfry informujące o zadanych obrażeniach  - ilustracja #1

Informowaliśmy niedawno, że producent wykonawczy gry Anthem, Mark Darrah, udostępnił graczom dwudziestominutowy gameplay produkcji. Teraz twórcy postanowili ustosunkować się do jednego z najczęściej zadawanych przez graczy pytań. Dotyczy ono cyfr informujących o zadanych obrażeniach, które pojawiają się nad przeciwnikami.

Ten element gameplayu wzbudził pewne kontrowersje wśród graczy, którzy niekoniecznie uważali go za poprawiający wrażenie immersji towarzyszące rozgrywce. Mark Darrah ustosunkował się do tego zarzutu na swoim Twitterze, publikując zrzut ekranu z ustawień gry. Zobaczyć na nim można opcję wyłączenia cyfr „pływających” nad wrogami. Producentowi zawtórowało oficjalne konto Anthem na Twitterze, które potwierdziło tę informację.

Cyfry informujące o obrażeniach będzie można wyłączyć lub zmniejszyć - Anthem pozwoli wyłączyć cyfry informujące o zadanych obrażeniach  - wiadomość - 2018-07-09
Cyfry informujące o obrażeniach będzie można wyłączyć lub zmniejszyć

Osoby, które będą chciały znać dokładną wartość obrażeń zadawanych oponentom, będą miały możliwość zmiany sposobu wyświetlania danych. Przewidziano ustawienia pozwalające na powiększenie lub pomniejszenie cyfr oraz regulację ich przezroczystości.

Anthem to osadzone w konwencji science fiction RPG akcji z elementami MMO. Nad studiem BioWare ciąży wielka presja związana z tym tytułem. Po niezbyt udanym Mass Effect: Andromeda twórcy chcą udowodnić graczom, że nadal potrafią robić tytuły najwyższej jakości. Premiera Anthem na komputery PC oraz konsole PlayStation 4 i Xbox One zaplanowana została na 22 lutego 2019 r.