Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 grudnia 2013, 12:50

autor: Góral

Ankieta firmy Ubisoft - Assassin's Creed IV: Black Flag zapoczątkuje odrębną serię gier?

Firma Ubisoft przeprowadziła ankietę dotyczącą gry Assassin's Creed IV: Black Flag oraz przyszłości całej serii. Zadano w niej między innymi pytanie na temat nowej marki, opowiadającej o przygodach piratów.

Firma Ubisoft, wydawca gry Assassin's Creed IV: Black Flag, przeprowadziła ankietę dotyczącą przyszłości serii. Co ciekawe, rozważana jest także opcja stworzenia całkowicie nowej, pirackiej marki.

Ankieta firmy Ubisoft - Assassin's Creed IV: Black Flag zapoczątkuje odrębną serię gier? - ilustracja #1

Black Flag zebrało bardzo dobre oceny w mediach, uzyskując w serwisie Metacritic wyniki na poziomie od 83 (wersja na PlayStation 4), aż po 88 punktów (PlayStation 3). Wiele osób chwali sobie klimat gry, uważając najnowszą odsłonę serii Assassin's Creed za jedno z najlepszych growych dokonań osadzonych w pirackim świecie. W naszej recenzji UV stwierdził, że „autorom bez wątpienia udało się stworzyć najlepszy produkt o morskich rozbójnikach w historii”. Wygląda więc na to, że francuski wydawca chce pociągnąć temat dalej, jednocześnie nie wpływając na kolejne odsłony swojej flagowej marki. Sugerują to także pytania dotyczące tego typu gry. Jakie elementy powinna ona zawierać – czy miałaby być możliwość dostosowywania bohatera, czy misje w większym stopniu miałyby się rozgrywać na lądzie, czy jednak na morzu, itd.

Oczywiście kwestia nowej marki to nie jedyne pytanie zadane w ankiecie. Koncern ciekawy jest również opinii dotyczących przyszłości serii Assassin's Creed. Zapytano między innymi o nowego bohatera oraz poszczególne elementy kolejnej odsłony (osadzenie akcji w nowej epoce, więcej sekwencji skradankowych, poszerzenie rozgrywki o opcje, w których wykorzystujemy urządzenia mobilne, itd.).

Ankieta firmy Ubisoft - Assassin's Creed IV: Black Flag zapoczątkuje odrębną serię gier? - ilustracja #2
Pytania z ankiety firmy Ubisoft. Żródło: IGN.
Pytania z ankiety firmy Ubisoft. Żródło: IGN.

Nie wiemy czy uzyskane odpowiedzi wpłynął na kolejną część Assassin's Creed. Przedstawiciel Ubisoftu zapewnił serwis IGN, że firma poważnie podchodzi do przeprowadzanych przez siebie ankiet. Możliwe więc, że za jakiś czas obok siebie funkcjonować będą serie Assassin's Creed i Black Flag.

Assassin's Creed IV: Black Flag ukazało się 29 października na konsolach Xbox 360 oraz PlayStation 3. 21 listopada na polski rynek trafiła PC-towa edycja produkcji, a 29 listopada, wraz z europejską premierą PlayStation 4, szczęśliwi użytkownicy next-gena firmy Sony mogli zakupić także tę wersję. Na rynku dostępne są również wydania na Wii U i Xboksa One. Sprzęt ten jednak nie jest oficjalnie dystrybuowany w naszym kraju.