Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 23 grudnia 2016, 12:35

Angry Birds Blast! - premiera gry logicznej ze Wściekłymi Ptakami

Marka Wściekłe Ptaki doczekała się kolejnej odsłony. Najnowszym członkiem opierzonej rodziny stała się gra logiczna Angry Birds Blast!

Fińskie studio Rovio od dłuższego czasu eksperymentuje z wykorzystywaniem marki Angry Birds w różnych gatunkach i większość z takich prób owocuje godnymi uwagi produkcjami. Najnowszym owocem tej strategii wydawniczej stała się gra logiczna Angry Birds Blast!.

Na pierwszy rzut oka produkcja może wydawać się pozycją typu match-3, ale mechanizmy zabawy różnią się w kilku kluczowych aspektach. Na mapy o rozmaitych kształtach wrzucane są losowo balony o barwach odpowiadających uwięzionym w nich typom ptaków. Na każdym poziomie naszym zadaniem jest oswobodzenie określonej liczby opierzonych postaci (np. dwanastu czerwonych i dwadziestu żółtych), co wymaga przekłucia balonów. Możemy jednak tego dokonać tylko wtedy, gdy obok siebie znajdują się minimum dwa tego samego koloru.

Oczywiście balony są tak rozmieszczane, że musimy kalkulować kilka ruchów do przodu, niszcząc część z nich nie po to, aby odzyskać ptaki (gdyż są one z kolorów nam niepotrzebnych), ale po to, aby znikając zmieniły układ części planszy i doprowadziły w ten sposób do utworzenia pożądanych przez nas konfiguracji.

Zabawę utrudnia fakt, że na każdej planszy mamy ograniczoną liczbę posunięć. Ułatwieniem są natomiast przedmioty specjalne, stanowiące nagrodę za przebicie dużej grupy balonów jednocześnie. Przykładowo – za pięć dostajemy rakietę, niszczącą wszystko w poziomej lub pionowej linii, a za siedem otrzymujemy bombę eksplodująca na kilka pól. Efekty tych gadżetów można z czasem zacząć łączyć, tworząc jeszcze bardziej niszczycielskie kombinacje.

Do tego w późniejszych poziomach na mapach zaczynają pojawiać się prosiaki i gracze otrzymują możliwość ich eliminowania w zamian za różnorodne nagrody. Aby to zrobić wystarczy przebić balon znajdujący się w bezpośrednim sąsiedztwie prosiaka.

Angry Birds Blast! ukazało się na urządzenia z systemami iOS i Android. Na obu tych platformach gra korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami.

Angry Birds Blast! w App Store

Angry Birds Blast! w Google Play