Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikLogiczneANDiOS
Okładka Angry Birds Blast (iOS)

Angry Birds Blast

Przygotowana przez fińskie studio Rovio gra logiczna, będąca kolejną odsłoną słynnej marki o przygodach tytułowych Wściekłych Ptaków.

Logiczne | zagraj za darmo

Okładka Angry Birds Blast (iOS)

data premiery gry:

21gru2016

AND

22gru2016

iOS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Angry Birds Blast to opracowana z myślą platformie AND i iOS gra logiczna będąca kolejną odsłoną popularnej marki traktującej o przygodach tytułowych Wściekłych Ptaków. Projekt korzysta z modelu darmowego z mikropłatnościami, a wyprodukowało go fińskie studio Rovio.

Mechanika

Wydane na system AND i iOS Angry Birds Blast zainspirowane zostało grami match-3, ale zaoferowana przez autorów mechanika mocno odbiega od klasycznych reguł rządzących tym gatunkiem. Na mapy o różnych kształtach wrzucane są tutaj losowo balony o barwach odpowiadających uwięzionym wewnątrz nich typom ptaków. Na każdym poziomie naszym zadaniem jest oswobodzenie określonej liczby opierzonych postaci (np. pięciu niebieskich i ośmiu zielonych), co wymaga przebicia balonów. Możemy jednak tego dokonać tylko wtedy, gdy obok siebie znajdują się minimum dwa tego samego koloru.

Rozmieszczenie balonów praktycznie zawsze wymusza zaplanowanie kilku ruchów do przodu i niszczenie części z nich nie po to, aby odzyskać dane ptaki (gdyż są one w kolorach nam niepotrzebnych), ale po to, aby zmienić układ planszy i doprowadzić w ten sposób do utworzenia pożądanych przez nas konfiguracji.

Aby nie było zbyt łatwo, na każdej planszy mamy ograniczoną liczbę posunięć. Natomiast ułatwieniem są przedmioty specjalne, stanowiące nagrodę za przebicie wielu balonów jednocześnie. Przykładowo – za pięć dostajemy rakietę, niszczącą wszystko w poziomej lub pionowej linii, a za siedem otrzymujemy bombę eksplodująca na kilka pól. Efekty tych gadżetów można z czasem łączyć, tworząc jeszcze bardziej niszczycielskie kombinacje.

Dodatkowym elementem wpływającym na przebieg rozgrywki jest pojawianie się na części poziomów prosiaków. Przebicie sąsiadujących z nimi balonów powoduje wyeliminowanie świń, co jest sowicie nagradzane.

Kwestie techniczne

Angry Birds Blast oferuje atrakcyjną dwuwymiarową oprawę graficzną, która wykonana została w pełnym jasnych kolorów kreskówkowym stylu znanym z innych odsłon tej marki.

Minirecenzja Angry Birds Blast – udane ptasie match-3

PLUSY:
  1. porządnie zrealizowana układanka match-3;
  2. świnki, ptaki, budowle itd. – Angry Birds pełną gębą.
MINUSY:
  1. zero innowacji w stosunku do innych gier tego typu;
  2. system energii może dokuczać osobom lubiącym dużo grać.

Angry Birds Blast to kolejna wizyta „Wściekłych Ptaków” na urządzeniach mobilnych. Słynna marka firmy Rovio przybierała różne wcielenia – od logicznej „strzelanki”, przez wyścigi, aż po układanki match-3. Opisywana produkcja jest kolejnym podejściem do ostatniego z wymienionych gatunków i kolejną udaną pozycją.

Choć, jak wspomniałem przed chwilą, jest to dobra gra, to w żadnym wypadku nie możemy mówić o czymś niespotykanym. Zabawa opiera się bowiem na stukaniu palcem w kolorowe balony, przy czym przy sobie muszą znajdować się przynajmniej dwie sztuki. Nie jest to co prawda klasyczne przesuwanie elementów, ale tego typu mechanikę i tak widzieliśmy już w niejednej aplikacji.

Pozostałe elementy również nie zaskakują. Pozbywanie się większych skupisk baloników sprawia, że zamieniają się one w rakiety niszczące wszystkie elementy w pionowej lub poziomej linii. Czasami udaje się przebić jeszcze więcej balonów, dzięki czemu otrzymujemy pistolet rozrywający wszystkie cele o danym kolorze itd. Nic szczególnego.

Angry Birds to jednak nie tylko ptaki, ale też świnki. W Angry Birds Blast skrywają się one oczywiście w rozmaitych budowlach z lodu i drewna, które niszczymy pozbywając się baloników znajdujących się w ich pobliżu – podobnie jak rozmaite przeszkody w konkurencyjnych tytułach.

Jak widać, Angry Birds Blast nie zaskakuje absolutnie niczym, nawet system mikropłatności, energii itd. jest taki sam, jak w milionie innych tytułów. Fakty są jednak takie, że w odróżnieniu od sporego grona innych gier match-3, ta jest po prostu bardzo dobrze zrealizowana – mechanika rozgrywki, choć odtwórcza, sprawia radość, produkcja prezentuje się ładnie, a system free-to-play jest do przeżycia, o ile oczywiście nie musicie non stop grać. Krótko pisząc, porządna gra dla fanów Angry Birds i miłośników układanek w ogóle.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Gry podobne do Angry Birds Blast

Wymagania wiekowe Angry Birds Blast

odpowiednia dla każdego wieku

Angry Birds Blast! - premiera gry logicznej ze Wściekłymi Ptakami
Angry Birds Blast! - premiera gry logicznej ze Wściekłymi Ptakami

wiadomość23 grudnia 2016

Marka Wściekłe Ptaki doczekała się kolejnej odsłony. Najnowszym członkiem opierzonej rodziny stała się gra logiczna Angry Birds Blast!

AND
iOS