Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 sierpnia 2012, 13:10

autor: Sarge

Amazon otwiera swoje studio deweloperskie - nadchodzi Living Classics

Living Classics to pierwsza gra nowego zespołu deweloperskiego Amazon Game Studios. Na jego założenie zdecydowała się firma odpowiedzialna za niezwykle popularny sklep internetowy Amazon.

Amazon.com, Inc. - firma odpowiedzialna za dobrze wszystkim znany sklep internetowy Amazon założyła zespół deweloperski Amazon Game Studios. Pierwsza z nich – Living Classics – została właśnie udostępniona na Facebooku.

Na oficjalnej stronie internetowej Amazon Game Studios wyjaśniono, dlaczego właściwie zdecydowano się uruchomić nowy oddział firmy odpowiedzialny za tworzenie gier. Firma zwyczajnie wyszła z założenia, ze klienci sklepu Amazon lubią korzystać z tej formy rozrywki. Wykwalifikowany zespół pracowników ma więc trafić w oczekiwania tego typu odbiorców.

Pierwszym dziełem autorstwa Amazon Game Studios jest Living Classics. To prosta gra społecznościowa z gatunku „hidden object”, w której zadaniem gracza jest badanie bogato ilustrowanych, statycznych krain i wskazywanie poruszających się elementów otoczenia. Ze względu na charakter zabawy, twórcy nazywają swoją produkcję mianem gry typu „moving object”.

Zabawę w Living Classics może rozpocząć każdy zarejestrowany użytkownik Facebooka pod tym adresem. Nie brakuje oczywiście wielu aspektów społecznościowych funkcjonujących w tym tytule – w czasie rozgrywki można odwiedzać znajomych, czy też dzielić się z nimi zdobytymi nagrodami. Gra jest dostępna za darmo, ale można się domyślać, że zaimplementowano w niej również system mikropłatności.