Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2013, 08:09

autor: Góral

Aliens: Colonial Marines częściowo załatane. Gra otrzymała patch ważący 4 GB

Twórcy ze studia Gearbox Software udostępnili wczoraj dużą łatkę, dzięki której niedopracowany produkt chociaż w małej części powinien stać się bardziej grywalny. Ulepszono wiele elementów, począwszy od oprawy graficznej i animacji, po błędy związane ze statystykami i multiplayerem.

Od wczoraj Steam powinien automatycznie aktualizować grę Aliens: Colonial Marines – poinformował deweloper produkcji, studio Gearbox Software. Patch waży, bagatela, 4 GB i wprowadza szereg usprawnień, zarówno w kampanii dla jednego gracza, jak i trybach multiplayer. Poza tym naprawiono także kilka większych bugów i niedoróbek.

Aliens: Colonial Marines otrzymało 4 GB patch. - Aliens: Colonial Marines częściowo załatane. Gra otrzymała patch ważący 4 GB - wiadomość - 2013-03-19
Aliens: Colonial Marines otrzymało 4 GB patch.

Nie ma sensu wymieniać całej zawartości potężnej łatki – dokładną rozpiskę znajdziecie tutaj. Skupię się więc tylko na kilku najważniejszych rzeczach.

Kilka wybranych poprawek uaktualnienia gry Aliens: Colonial Marines:

  • podwyższenie rozdzielczości tekstur i lekkie usprawnienie oprawy graficznej,
  • poprawienie animacji Xenomorfów,
  • wyeliminowanie błędu, przez który można było wypaść z niektórych map,
  • usprawnienie interfejsu gracza,
  • ulepszenie sztucznej inteligencji zarówno wrogów, jak i sojuszników, którzy powinni być teraz bardziej agresywni,
  • usprawniona detekcja kolizji,
  • prawidłowe balansowanie drużyn w przerwach między meczami multiplayer,
  • wyeliminowanie błędu, powodującego wyświetlanie nieprawidłowych statystyk i wyników.

To oczywiście tylko wycinek całej wykonanej przez Gearbox pracy. Z jednej strony to dobrze, że twórcy starają się łatać swój dziurawy, jak ser szwajcarski, produkt. Z drugiej szkoda, że nie wypuszczono na rynek „normalnej” wersji.

Aliens: Colonial Marines to chyba największe, niemiłe, zaskoczenie bieżącego roku. Tytuł tworzony przez kilka lat, z którym wiązano ogromne nadzieje, zawiódł niemal w każdym aspekcie. PC-towa wersja gry na serwisie Metacritic może się „pochwalić” średnią wynoszącą 44 punkty. Najlepsza, xboksowa edycja, uzyskała 48 na 100 możliwych punktów. W naszej recenzji UV przyznał produkcji studia Gearbox Software ocenę 4,5/10.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.