Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 18 marca 2013, 18:12

autor: Góral

Zlot miłośników fantastyki Pyrkon 2013 już w ten weekend

Już w ten piątek rozpocznie się kolejna edycja Pyrkonu. Na zlocie miłośników fantastyki znajdziecie masę atrakcji. Fani gier wideo będą mogli spotkać się chociażby na imprezie przygotowanej przez Grupę SC2, która zapewni atrakcje wyznawcom gry StarCraft II.

W tym tygodniu, w dniach 22 – 24 marca, odbędzie się zlot fanów fantastyki – Pyrkon 2013. Na imprezie możecie oczekiwać nie tylko prawdziwej uczty dla miłośników rzeczy nie z tego świata, ale także gier, w tym Grupy SC2, odpowiedzialnej za organizowanie spotkań fanów StarCraft II. W ramach zlotu odbędą się przeróżne pokazy, turnieje, konkursy, wystąpienia i nie tylko.

Pyrkon 2013 – kolejna edycja zlotu fanów fantastyki. - Zlot miłośników fantastyki Pyrkon 2013 już w ten weekend - wiadomość - 2013-03-18
Pyrkon 2013 – kolejna edycja zlotu fanów fantastyki.

Każdy kto zjawi się w Poznaniu na Międzynarodowych Targach Poznańskich, może liczyć na ponad 500 godzin programu. Nie będzie to czas zmarnowany, gdyż pojawią się goście z zagranicy i Polski (Anna Brzezińska, Jarosław Grzędowicz, Andrzej Pilipiuk, Jakub Ćwiek, Ewa Białołęcka, Ian McDonald, Grzegorz Rosiński, Adrian Tchaikovsky i inni). Ponadto będzie cała masa stoisk, na których niemal każdy fan fantastyki znajdzie coś dla siebie. Mile widziani są zarówno nowi, jak i starzy wyjadacze.

Jak już wspomniałem na wstępie, także i gracze będą mieć tam swój kącik (pomijając nawet fakt, że wielu z nas jest także fanami fantastyki). Swój własny event zorganizuje Grupa SC2, u której będzie można sobie pograć w drugiego StarCrafta, a także powalczyć w rozmaitych konkursach i zabawach.

Pyrkon to impreza skierowana przede wszystkim do fanów fantastyki. Organizowana jest od 2000 roku przez Klub Fantastyki „Druga Era”. W 2011 roku, ze względu na zbyt wysokie zainteresowanie, postanowiono przenieść zlot na Międzynarodowe Targi Poznańskie. Tegoroczna edycja odbędzie się w dniach 22 – 24 marca. Bilety i więcej informacji uzyskacie na oficjalnej stronie wydarzenia.