filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon Disney+ TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 2 sierpnia 2022, 18:31

autor: Kamil Kleszyk

Aktor z John Wick 4 zdradza ciekawą wskazówkę na temat nowej postaci

Co łączy Johna Wicka z postacią Shimazu? Aktor Hiroyuki Sanada zdradził wskazówki na temat swojej roli w czwartej odsłonie przygód mściwego zabójcy.

John Wick 4/ Źródło: YouTube/ Lionsgate Movies.

W 2014 roku na dużych ekranach zadebiutował jeszcze nikomu nieznany film John Wick. Prawdopodobnie nikt wtedy nie przeczuwał, że widowisko z Keanu Reevesem w roli głównej wniesie tyle świeżości do kina akcji i stanie się międzynarodowym hitem. Od tego czasu franczyza się rozrosła, przybliżając widzom świat zabójców i wprowadzając mnóstwo nowych postaci, zarówno przyjaznych, jak i tych wrogich.

Przyszłoroczny John Wick 4 ma być największym widowiskiem z serii, a najnowszy zwiastun (możecie go zobaczyć na końcu wiadomości) pokazał, co czeka nas w tym niezwykle wyczekiwanym filmie. Oprócz egzotycznych lokalizacji i charakterystycznej dla serii akcji, materiał przedstawił również pierwsze spojrzenie na wiele nowych twarzy, przykładowo Donniego Yena, Clancy'ego Browna i Hiroyukiego Sanadę. Szczególnie intrygująca jest postać portretowana przez tego ostatniego. Shimazu – bo takie imię nosi w filmie wspomniany bohater – pojawił się w zwiastunie tylko na chwilę, ale wzbudził spekulacje na temat jego relacji z Johnem Wickiem.

W najnowszym wywiadzie dla portalu Collider Sanada dostarczył enigmatycznej wskazówki na temat roli, jaką jego nowa postać odegra w filmie. Japończyk przytoczył obraz 47 Roninów z 2013 roku mówiąc, że chemia między nim a Reevesem w owym tytule przeniosła się do Johna Wicka 4. Jako że obaj byli sojusznikami we wspomnianym widowisku, komentarz Sanady sugeruje, iż ta dwójka być może znowu połączy siły.

Wcześniej pracowałem z Keanu przy produkcji 47 Roninów, a chemię z racji tego, że znamy się długo, mogliśmy wykorzystać w filmie. Więc to jest duża podpowiedź, tak myślę – zdradził gwiazdor.

Jednym z aspektów, na które do tej pory franczyza Johna Wicka zwracała uwagę, to samotność postaci Reevesa. Bohater bowiem praktycznie przez wszystkie trzy odsłony nie miał prawdziwych przyjaciół. Niektórzy z bohaterów, którym wydawało się, że może zaufać, w końcu dopuszczali się zdrady, inni zaś jedynie wykorzystywali go. Komentarz Sanady sugeruje, że jego postać może być brakującym sprzymierzeńcem Wicka.

Na koniec przypomnijmy, że John Wick 4 zadebiutuje na ekranach kin 23 marca 2023 roku.

Kamil Kleszyk

Kamil Kleszyk

Na łamach GRYOnline.pl ima się różnorodnych tematyk. Możecie się zatem spodziewać od niego zarówno newsa o symulatorze rolnictwa, jak i tekstu o wpływie procesu Johnnego Deppa na przyszłość Piratów z Karaibów. Introwertyk z powołania. Od dziecka czuł bliższy związek z humanizmem niż naukami ścisłymi. Gdy po latach nauki przyszedł czas stagnacji, wolał nazywać to „szukaniem życiowego celu”. W końcu postanowił zawalczyć o lepszą przyszłość, co zaprowadziło go do miejsca, w którym jest dzisiaj.

więcej