Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 grudnia 2015, 12:50

AirAttack 2 - premiera efektownej strzelanki, w której walczymy z nazistami

W App Store zadebiutowała gra AirAttack 2, czyli mobilna strzelanka typu shmup, której akcja toczy się w realiach II wojny światowej.

Mamy dobre wieści dla fanów oldskulowych strzelanek należących do kategorii znanej jako shump. Do sprzedaży właśnie trafił mobilny przedstawiciel tego gatunku zatytułowany AirAttack 2, który jest chyba najładniejszą grą tego typu, jaka do tej pory ukazała się na smartfonach i tabletach.

Gra dostępna jest na razie wyłącznie na urządzenia z systemem iOS i kosztuje ok. 8 złotych. Jest to produkcja premium, a więc pozbawiona mikropłatności. Na razie nie wiemy, czy autorzy mają zamiar opracować także wersje na inne platformy, ale warto przypomnieć, że wcześniejsze produkcje zespołu Art in Games trafiły na Androida, więc istnieją spore szanse, że tak też będzie i w tym wypadku.

Zgodnie z tytułem, gra stanowi kontynuację AirAttack z 2010 roku. Ta produkcja zdobyła rozgłos dzięki dopracowanym mechanizmom rozgrywki i pięknej grafice, która nawet dzisiaj prezentuje się całkiem przyzwoicie. Tak jak pierwowzór AirAttack 2 nie posiada żadnej składnej warstwy fabularnej. Zamiast tego akcja toczy się w lekko karykaturalnej wersji II wojny światowej, a my wcielamy się w pilota, który musi walczyć z hordami lotnictwa Państw Osi.

AirAttack 2 to klasyczny shump. Akcję obserwujemy więc z lotu ptaka, ukazującym mały samolot mknący w górę ekranu. Naszym zadaniem jest oczywiście zestrzeliwanie wrogów, unikanie trafień oraz zbieranie cennych przedmiotów. Do wyboru jest pięć różnych myśliwców, a gracze mogą je dodatkowo rozbudowywać poprzez montowanie licznych ulepszeń, takich jak miotacze ognia, działko umieszczone na ogonie, luk bombowy, rakiety naprowadzane czy lasery. Istnieje także opcja dorobienia się skrzydłowego, który będzie nam pomagał podczas misji.

Kampania w grze składa się z ponad dwudziestu obszernych misji, wymagających pokonania setek zwykłych jednostek oraz pokaźnego zestawu potężnych bossów. Zabawę urozmaica możliwość zniszczenia większości elementów otoczenia. Istnieje także opcja wyzywania przyjaciół na pojedynki na punkty, jak i rywalizowanie z resztą społeczności za pomocą sieciowych rankingów. Nie przewidziano za to trybu multiplayer umożliwiającego bezpośrednią walkę z innymi użytkownikami.