Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiiOS
Okładka AirAttack 2 (iOS)
OkładkaAirAttack 2 (iOS)

AirAttack 2 iOS

Opracowana przez studio Art In Games oldskulowa strzelanina z podgatunku zwanego shmup, będąca kontynuacją gry AirAttack z 2010 roku. Produkcja nie oferuje konkretnej warstwy fabularnej; podczas zabawy wcielamy się w rolę pilota, który walczy z siłami lotniczymi państw Osi.

Akcji | II wojna światowa | shoot 'em up | strzelanki

Kolekcja gier
Obserwuj grę

AirAttack 2 Premiera iOS

5grudnia2015

App Store

5grudnia2015

producent: Art in Games wydawca: Art in Games Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

AirAttack 2 to wydana na platformę iOS oldskulowa strzelanka należąca do kategorii określanej mianem shmup. Projekt opracowało studio Art in Games.

Fabuła

Zgodnie z tytułem, gra stanowi kontynuację AirAttack z 2010 roku. Tak jak pierwowzór, AirAttack 2 nie posiada żadnej składnej warstwy fabularnej. Zamiast tego akcja toczy się w lekko karykaturalnej wersji II wojny światowej, a my wcielamy się w pilota, który musi walczyć z lotnictwem Państw Osi.

Autorzy nie zawracali sobie głowy realizmem historycznym i dlatego w starciach biorą udział maszyny korzystające z technologii, które w tamtych czasach nie miały prawa istnieć.

Mechanika

Wydane na platformę iOS AirAttack 2 to klasyczny shmup. Akcję obserwujemy więc z lotu ptaka, ukazującym mały samolot mknący w górę ekranu. Naszym zadaniem jest zestrzeliwanie wrogów, unikanie trafień oraz zbieranie cennych przedmiotów. Do wyboru jest pięć różnych myśliwców, a gracze mogą je dodatkowo rozbudowywać poprzez montowanie licznych ulepszeń, takich jak miotacze ognia, działko umieszczone na ogonie, luk bombowy, rakiety naprowadzane czy lasery. Istnieje także opcja dorobienia się skrzydłowego, który będzie nam pomagał podczas misji.

Kampania w grze składa się z ponad dwudziestu obszernych misji, wymagających pokonania setek zwykłych jednostek oraz pokaźnego zestawu potężnych bossów. Zabawę urozmaica możliwość zniszczenia większości elementów otoczenia, jak również obecność sekwencji, w których kontrolujemy działko pokładowe.

Tryby gry

Istnieje także opcja wyzywania przyjaciół na pojedynki na punkty, jak i rywalizowanie z resztą społeczności za pomocą sieciowych rankingów. Nie przewidziano za to trybu multiplayer umożliwiającego bezpośrednią walkę z innymi użytkownikami.

Tryb gry: single player  

Rozmiar aplikacji: średnia (50 do 500 MB)

Wymagania wiekowe AirAttack 2: 12+