Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 24 marca 2012, 15:00

autor: Maciej Jałowiec

Aion w wersji Free2Play dostępny w dziale Darmowych Gier

Aion, gra która przeszła na model Free2Play w lutym bieżącego roku, zasiliła w tym tygodniu dział Darmowych Gier na GRY-OnLine. Tym samym jest to już 71. pozycja w tejże sekcji naszej witryny.

W SKRÓCIE:
  • gra MMO do pobrania;
  • model Free2Play;
  • dostępne tryby PvP i PvE;
  • klimat fantasy;
  • oprawa wizualna na bazie silnika CryEngine.

Aion jest dziełem NCSoft, koreańskiej firmy odpowiedzialnej za serię gier Lineage. Gracz rozpoczynający rozgrywkę dołącza do jednej z dwóch frakcji obecnych w świecie Aiona: Asmodian lub Elyosów. Każda z tych grup zajmuje odrębne terytoria, oddzielone od siebie czymś w rodzaju rejonu spornego. Ta ziemia niczyja nosi nazwę Abyss i oczywiście jest głównym polem walki obu frakcji. Gracz na początku rozgrywki nie tylko wybiera stronę konfliktu, ale również klasę postaci. Wraz z postępem w rozgrywce możliwy jest także wybór specjalizacji.

Twórcy gry wprowadzili tutaj mieszankę trybów PvP i PvE, nazywając ją PvPvE. Polega ona na stopniowym przechodzeniu od wykonywania w stu procentach zaprojektowanych questów do walki z innymi graczami na wspomnianym terenie Abyss. Co ciekawe, warto zauważyć że w Aionie walka może odbywać się także w powietrzu – postacie, które potrafią się wznieść w powietrze mogą prowadzić ze sobą podniebne pojedynki. Oprócz tego gra oferuje możliwość rozwijania dodatkowych zdolności, takich jak zbieractwo, kowalstwo, gotowanie lub krawiectwo. Dostępny jest również system craftingu. Całość została okraszona grafiką funkcjonującą na bazie silnika CryEngine.

Aion w wersji Free2Play dostępny w dziale Darmowych Gier - ilustracja #1

W lutym 2012 roku Aion zerwał z dotychczasowym modelem abonamentowym, oznaczającym uiszczanie cyklicznych opłat za rozgrywkę. Gra przyjęła za to model Free2Play, w którym każdy może pobrać Aiona i grać za darmo. Wprowadzony system mikrotransakcji ma natomiast sprawić, że projekt cały czas będzie zyskowny dla jego twórców.

Aby samodzielnie przetestować grę w akcji, zapraszamy do działu Darmowych Gier na gry-online.pl. Więcej informacji o grze Aion można znaleźć również w naszej Encyklopedii.