Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 marca 2013, 12:13

autor: eLCeBe

Age of Empires II HD w rejestrze Steama

Bardzo interesująca informacja dla fanów klasycznych strategii czasu rzeczywistego. W sieci pojawiły się wieści o odnalezieniu w rejestrze Steama śladów związanych z Age of Empires II. Czy oznacza to, że doczekamy się wersji HD cenionego przez graczy hitu sprzed lat od Ensemble Studios?

Age of Empires II: The Age of Kings powróci w odświeżonej wersji? - Age of Empires II HD w rejestrze Steama - wiadomość - 2013-03-07
Age of Empires II: The Age of Kings powróci w odświeżonej wersji?

Po pierwsze, Steam jest bardzo popularną platformą cyfrowej dystrybucji gier komputerowych. Po drugie, serwis steamdb.info zajmuje się przeszukiwaniem ogromnej bazy danych Steama w celu odkrywania aplikacji, które zawiera (w tym te nieudostępnione jeszcze oficjalnie do pobrania). Po trzecie, Age of Empires II: The Age of Kings to klasyczna strategia czasu rzeczywistego autorstwa Ensemble Studios – deweloperów znanych z całej serii Age of Empires oraz Age of Mythology. Gra została wydana w 1999 roku przez Microsoft Game Studios na komputery PC, a w 2001 roku, za sprawą Konami, trafiła również na PlayStation 2. Co łączy powyższe trzy fakty? Spójrzcie na screen:

Age of Empires II HD w rejestrze Steama - ilustracja #2

Czy oznacza to, że Age of Empires II: The Age of Kings pojawi się na Steamie w wersji HD? Wygląda na to, że gra będzie jedynie prezentem, a HD oznacza prawdopodobnie dostosowanie jej do wyższych rozdzielczości i współpracy z nowymi systemami operacyjnymi, jak Windows 7, 8 i Vista. A może będzie dodatkowym bonusem do kolekcji z cyklu Age of Empires, który zostanie udostępniony na Steamie?

W serwisie steamdb.info znajdziemy wpis o aplikacji zwanej ValveTestApp221380 o kodowej nazwie Kaos, z którą powiązane są między innymi Age of Empires II-4 Pack, Age of Empires II-4 Pack Gifts i Age of Empires II Pre-Order. Przy poście pojawiła się również ikona przedstawiająca hełm konkwistadora, znana z pierwotnej wersji gry. Dociekliwi gracze podchwyciwszy temat odnaleźli także listę osiągnięć możliwych do zdobyca w grze, m.in.:

  • ACHIEVEMENT_DEFEATED_BRITONS_LOW
  • ACHIEVEMENT_DEFEATED_GOTHS_LOW
  • ACHIEVEMENT_DEFEATED_PERSIANS_LOW
  • ACHIEVEMENT_DEFEATED_FRANKS_LOW
  • ACHIEVEMENT_VICTORY_BYZANTINES_LOW
  • ACHIEVEMENT_WONDERS_BUILT_LOW

Nazwy powyższych osiągnięć jednoznacznie kojarzą się ze znanymi z Age of Empires II: The Age of Kings nacjami oraz będącą jedną z wizytówek serii opcją budowy cudów świata. Pełną listę osiągnięć możecie zobaczyć w serwisie NeoGAF (w którym to całe „śledztwo” na temat pojawienia się klasycznej strategii od Ensemble Studios na Steamie prowadzone jest w tym poście) oraz Reddit.

Czy powyższe przecieki oznaczają, że doczekamy się odświeżonej wersji Age of Empires II: The Age of Kings? Jak zwykle w takich sytuacjach – czas pokaże.

Age of Empires II HD w rejestrze Steama - ilustracja #3 Age of Empires II: The Age of Kings to druga część cenionego przez graczy cyklu klasycznych strategii czasu rzeczywistego autorstwa Ensemble Studios, wydana w 1999 roku przez Microsoft Game Studios. Ta odsłona przenosi graczy w czasy średniowiecza, gdzie kierując jedną z 13 dostępnych nacji (m.in. Brytowie, Frankowie, Celtowie, Bizantyńczycy, Wikingowie czy Japończycy) dążymy do zapanowania nad światem. Nacisk położony jest nie tylko na działania militarne, ale również rozbudowaną ekonomię. Gra doczekała się dodatku o tytule The Conquerors, rozszerzającego rozgrywkę m.in. o nacje Ameryki Łacińskiej – Majów i Azteków.

Ostatnia aktualizacja: 2013-03-07

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.