Ponury city builder z 95% pozytywnych recenzji na Steam jest obecnie tańszy niż kiedykolwiek
Polska gra o budowaniu miasta doczekała się przeceny na platformie Steam. To świetny moment na zainteresowanie się tym niecodziennym tytułem.
Wydany pod koniec zeszłego roku city builder Against the Storm trafił na najwyższą w historii przecenę na platformie Steam. Fakt ten w połączeniu z bardzo pozytywnym odbiorem gry każe zainteresować się tym intrygującym miksem gry strategicznej oraz roguelite.
Gra jest obecnie tańsza o 25%. Po obniżce jej cena na platformie Steam wynosi 59,99 złotych. Oferta kończy się 27 kwietnia.
Nieprzyjazne środowisko
W grze polskiego studia Eremite Games wcielamy się w namiestnika, któremu powierzona została misja zagospodarowania opanowanych przez dziką naturę terenów. Zarządzane przez gracza osady, wraz ze stołecznym Gorejącym Miastem, stanowią ostatni bastion cywilizacji mierzącej się z tytułową nawałnicą.
Rozgrywka oparta na rozbudowie funkcjonującej sieci osad i walce z niesprzyjającym środowiskiem wzbogacona została o elementy kojarzone z grami roguelite. Liczne modyfikatory oraz powracające zagrożenie ze strony burzy wpływają na kształt i charakter świata, zapewniając ciągłe wyzwanie i świeżość zabawy.
Ciepły odbiór ze strony graczy
Jak udowadnia serwis SteamDB, Against the Storm zostało ciepło przyjęte przez społeczność graczy. Gra pochwalić może się średnią liczbą aktywnych użytkowników na poziomie ok. 3000 osób. W szczytowym momencie było to nawet 8 tysięcy jednocześnie grających.
Pozytywny odbiór produkcji Eremite Games potwierdzają recenzje użytkowników platformy Steam:
Oryginalne podejście do gatunku city builderów – połączenie budowy z roguelike, które sprawdza się... zaskakująco fantastycznie! Śmiało można oczekiwać, że będzie to jedna z lepszych produkcji tego gatunku, która nie jest kolejnym klonem czy starym kotletem, a wnosi do tematu nowe pomysły i rozwiązania.
Całkiem przyjemna. Mimo prawie 10h gry nie czuję, że gra się powtarza, a tego się najbardziej obawiałem. Ciągle odkrywam coś nowego, więc jeszcze trochę pogram.
Dalszy rozwój gry
Choć gra pozostaje w dalszym ciągu we wczesnym dostępie, twórcy z zapałem dodają do niej kolejne funkcje oraz zawartość. W zeszłym tygodniu do gry zawitała nowa, lisia rasa w ramach aktualizacji Sentinels of the Forest.
GRYOnline
Gracze
Steam
OpenCritic
Komentarze czytelników
chronzky Legionista
Jedna z najlepszych gier jakie odkryłem w 2022, w pełni grywalne mimo że EA, naprawdę polecam jak lubicie pobudować. W jeden wieczór można ograć wioskę co zazwyczaj nie jest możliwe w Anno czy Frostpunkach.
GoHomeDuck Senator
Gra dalej nie ma jakiejś kampanii albo punktu który można uznać za koniec gry?
adam11$13 Legend
Rozgrywka [...] wzbogacona została o elementy kojarzone z grami roguelite.
I całe moje zainteresowanie opadło równie szybko co zdążyło się wzbudzić.
cenzura Pretorianin
na gog-u za 80.
ale należy poczekać aż dokończą grę