Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 8 sierpnia 2014, 16:53

autor: Adrian Werner

Ace Attorney 5 na iOS – najnowsza osłona prawniczej serii niespodziewanie trafiła na japoński App Store

Firma Capcom zaskoczyła swoich fanów wypuszczając bez żadnej wcześniejszej zapowiedzi konwersje na iOS prawniczej przygodówki Ace Attorney 5. Obecnie produkcja dostępna jest jedynie w japońskim App Store, ale spodziewamy się, że edycja anglojęzyczna ukaże się już wkrótce.

Japońskich posiadaczy urządzeń mobilnych z iOS spotkała dzisiaj bardzo miła niespodzianka. Na App Store trafiła bowiem konwersja Ace Attorney 5, czyli najnowszej odsłony wyśmienitego cyklu prawniczych przygodówek firmy Capcom. Zaskoczenie było tym większe, że wydawca nie zapowiedział wcześniej tego projektu.

Ace Attorney 5 w wersji na iOS mieszkańcy Kraju Kwitnącej Wiśni mogą pobrać za darmo i w takiej wersji gra stanowi rozbudowane demo, pozwalające na rozegranie jednej sprawy. Dalszą zawartość możemy zakupić w formie mikropłatności.

Gra pierwotnie zadebiutowała na konsoli przenośnej 3DS w zeszłym roku. Kilka miesięcy po japońskiej premierze ukazała się edycja anglojęzyczna. Istnienie tego tłumaczenia sprawia, że nie mamy żadnych wątpliwości, że wydanie na iOS doczeka się wkrótce premiery na zachodnich wersjach App Store, choć na razie Capcom nie jest w stanie podać dokładnej premiery.

Akcja Ace Attorney 5 toczy się 12 miesięcy po wydarzeniach z części czwartej. Scenariusz opowiada o powrocie Phoenixa Wrighta do zawodu adwokata. Jak zwykle będzie on musiał się zmierzyć z serią coraz trudniejszych spraw kryminalnych. W pierwszej z nich trzeba wybronić licealistkę imieniem Shinobu, która została oskarżona o podłożenie ładunku wybuchowego w budynku sądu.

Pod względem rozgrywki produkcja pozostaje wierna podstawowym zasadom wypracowanym przez poprzednie odsłony. Zabawa podzielona jest na dwie sekcje. Pierwszą z nich jest dochodzenie, w ramach którego przeszukujemy istotne lokacje, prowadzimy rozmowy z osobami postronnymi i szukamy dowodów. Uzyskane w ten sposób informacje wykorzystujemy następnie podczas rozprawy do przesłuchania świadków i wytknięcia nieścisłości w ich zeznaniach. Ace Attorney 5 wprowadza również kilka nowości. Jest wśród nich system pozwalający na wyłapanie różnic między emocjonalnymi reakcjami świadka a tym, co mówi. Ponadto gra wykonana została w 3D, co urozmaica sekcje przeszukiwania lokacji.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.