Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2022, 08:48

A Plague Tale zostanie zaadaptowane na serial

A Plague Tale to kolejna popularna marka gier, która zostanie przerobiona na serial telewizyjny.

Szykuje się kolejna ekranizacja gry. Dowiedzieliśmy się, że w planach jest serialowa adaptacja cyklu A Plague Tale.

  1. O projekcie jako pierwszy poinformował francuski serwis Allocine. W artykule wspomniano, że jego opracowania podjął się Mathieu Turi.
  2. Wspomniany filmowiec potwierdził później te doniesienia na swoim koncie na Twitterze.
  3. Mathieu Turi to reżyser i scenarzysta takich filmów jak Sons of Chaos, Meandre czy Hostile. Pełnił również rolę asystenta reżysera przy Inglourious Basterds.
A Plague Tale zostanie zaadaptowane na serial - ilustracja #1
Źródło: Twitter.

Przypomnijmy, że serię zapoczątkowało wydane w 2019 r. A Plague Tale: Innocence. Gra pierwotnie zadebiutowała na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One, a w ubiegłym roku doczekała się konwersji na PS5, XSX/S oraz Nintendo Switcha. Ta ostatnia wersja działa w technologii streamingu.

Produkcja okazała się sporym sukcesem, więc autorzy, czyli ludzie ze studia Asobo, rozpoczęli prace nad kontynuacją zatytułowaną A Plague Tale: Requiem, która zmierza na PC oraz konsole Xbox Series X/S, PlayStation 5 i (także w ramach streamingu) na Nintendo Switch.

A Plague Tale to kolejny przykład coraz częstszego adaptowania popularnych marek gier na seriale telewizyjne. W tym miesiącu zadebiutuje ekranizacja Halo, w lipcu ukaże się netflixowy Resident Evil, a stacja HBO pracuje obecnie nad adaptacją The Last of Us. Z kolei serwis Amazon Prime ma w planach serial God of War.

  1. Recenzja gry A Plague Tale: Innocence – średniowieczne The Last of Us
  2. A Plague Tale Innocence - poradnik do gry