Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 14 sierpnia 2022, 06:57

autor: Adrian Werner

80 tys. nowych graczy dziennie; PUBG radzi sobie świetnie

Model free-to-play mocno przysłużył się PUBG: Battlegrounds. Gra zyskuje średnio 80 tys. nowych graczy dziennie.

W styczniu tego roku PUBG: Battlegrounds, czyli jedna z najpopularniejszych sieciowych strzelanek, przeszła na model darmowy z mikropłatnościami. Będąca właścicielem marki firma Krafton pochwaliła się danymi, które pokazują, że przesiadka na free-to-play okazała się sporym sukcesem.

  1. Od momentu zmiany modelu na darmowy z mikropłatnościami PUBG zyskiwało średnio 80 tysięcy graczy dziennie. Oczywiście należy brać pod uwagę, że nie wszyscy z nich pozostają przy grze na dłużej, ale i tak jest to spory sukces.
  2. Wzrosły przychody z gry.
  3. Kwoty wydawane średnio przez każdego użytkownika zwiększyły się o 20%.
  4. Wszystkie te dane zawarto w nowym raporcie finansowym firmy Krafton.
  5. W pierwszej połowie tego roku firma uzyskała przychody w wysokości 729,5 mln dolarów (wzrost o 3%) oraz zysk na poziomie 338,4 mln dolarów (o 33% więcej niż w roku ubiegłym). Nie podano ile z tych kwot wygenerowało samo PUBG.

Sukces ten osiągnięto pomimo licznych głosów niezadowolenia graczy, którzy bawili się wcześniej w wersję płatną. Na Steamie spośród wszystkich wystawionych grze ocen tylko 56% jest pozytywnych. Odbiór wersji free-to-play powoli się jednak poprawia, gdyż licząc tylko recenzje użytkowników z ostatnich 30 dni 65% z nich chwali PUBG.

Warto na koniec wspomnieć, że w raporcie wymieniono dwa duże nadchodzące projekty firmy Krafton. Pierwszą z nich jest oparte na koreańskich powieściach fantasy RPG Project Windless, a drugim nowa gra znanego z marki Subnautica studia Unknown Worlds, która zostanie zapowiedziana na tegorocznym gamescomie.

  1. Oficjalna strona gry PUBG: Battlegrounds
  2. Playerunknown’s Battlegrounds – poradnik do gry
  3. Recenzja gry Playerunknown’s Battlegrounds – PUBG to fenomen roku, ale nie gra roku