Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 stycznia 2018, 10:10

autor: AlexB

7 Billion Humans - zapowiedziano nową grę twórców World of Goo i Little Inferno

Studio Tomorrow Corporation, znane przede wszystkim z gier logicznych, zapowiedziało nowy tytuł – 7 Billion Humans. Następca ciepło przyjętego Human Resource Machine pojawi się na PC oraz Nintendo Switch.

Czy następca Human Resource Machine zostanie ciepło przyjęty przez graczy? - 7 Billion Humans - zapowiedziano nową grę twórców World of Goo i Little Inferno - wiadomość - 2018-01-25
Czy następca Human Resource Machine zostanie ciepło przyjęty przez graczy?
7 BILLION HUMANS W SKRÓCIE:
  • Producent: Tomorrow Corporation;
  • Wydawca: Tomorrow Corporation;
  • Gatunek: gra logiczna;
  • Platforma docelowa: PC, Nintendo Switch;
  • Premiera: 2018.

Czy są na sali fani Human Resource Machine? Wydana w 2015 roku gra logiczna od studia Tomorrow Corporation, którego pracownicy są również odpowiedzialni za stworzenie World of Goo oraz Little Inferno, została ciepło przyjęta zarówno przez graczy, jak i media branżowe. Stało się tak za sprawą nietypowego, satyrycznego i lekko surrealistycznego podejścia do tematu pracy w korporacji oraz wymagających zagadek liczbowych. Nic zatem dziwnego, że deweloperzy z Tomorrow Corportaion zdecydowali się na stworzenie następcy tego tytułu. 7 Billion Humans, bo tak nazywa się owa gra, zadebiutuje „wkrótce” na PC oraz Nintendo Switch. Poniżej możecie obejrzeć pierwszy trailer nadchodzącej produkcji.

7 Billion Humans stanowi rozwinięcie pomysłów na rozgrywkę z Human Resource Machine. Tym razem gracze będą sterować nie jednym pracownikiem wielkiej korporacji, który mozolnie stara się wspinać po szczeblach kariery, a całym tłumem. W najnowszym dziele studia Tomorrow Corporation protagoniści pracujący dla robotów, które przejęły wszystkie obowiązki na świecie, będą musieli rozwiązać ponad 60 zagadek, łączących ze sobą elementy matematyczne i programistyczne, czyli podobnie, jak miało to miejsce w poprzedniczce. Jednak ze względu na konieczność kontrolowania większej liczby postaci naraz, całość wydaje się dużo bardziej złożona i skomplikowana, niż w Human Resource Machine.

W świecie 7 Billion Humans nawet bariści musieli oddać robotom swoją pracę. - 7 Billion Humans - zapowiedziano nową grę twórców World of Goo i Little Inferno - wiadomość - 2018-01-25
W świecie 7 Billion Humans nawet bariści musieli oddać robotom swoją pracę.

7 Billion Humans jest utrzymana w podobnej stylistyce, co Human Resource Machine. Wyprana z jaskrawych kolorów grafika i specyficzna muzyka autorstwa Kyle'a Gablera podkreślają atmosferę surrealizmu. Natomiast warstwa fabularna stanowi trafną satyrę na ciągłą pogoń za automatyzacją każdego aspektu naszego życia.

Dla fanów gier logicznych 7 Billion Humans wydaje się zatem pozycją obowiązkową. Czy spełni ona oczekiwania? Tego dowiemy się w niedalekiej przyszłości. Zważywszy jednak na dotychczasowy poziom, jaki reprezentowali deweloperzy z Tomorrow Corportaion, nie ma większych powodów do obaw.