Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 marca 2021, 17:13

2K Games kontynuuje rozwój PGA Tour 2K; firma podpisała umowę z Tigerem Woodsem

2K Games i HB Studios (odpowiedzialne między innymi za PGA Tour 2K21) podpisały umowę z Tigerem Woodsem. Będzie to pierwsza współpraca sportowca od czasów rozstania się z EA w 2013 roku.

W skrócie:

  1. 2K Games i HB Studios podpisały umowę z Tigerem Woodsem;
  2. w jej ramach sportowiec będzie użyczał wizerunku i współpracował przy tworzeniu gier golfowych produkowanych przez firmy;
  3. jest to powrót Woodsa do prac nad produkcjami sportowymi.

Tiger Woods po ośmiu latach powraca do branży gier. Firma 2K Games ogłosiła (via Kotaku), że wraz ze znanym z prac nad licznymi symulatorami golfowymi (w tym PGA Tour 2K21) HB Studios podpisały umowę na wykorzystanie wizerunku sportowca.

W ramach tej współpracy 2K będzie mógł używać nazwiska Woodsa we wszystkich wydawanych przez siebie grach o tematyce golfowej. Dodatkowo sportowiec będzie pełnił rolę producenta wykonawczego oraz konsultanta przy serii PGA Tour 2K. Możemy więc się spodziewać, że kolejna odsłona cyklu będzie już wykorzystywać wizerunek Woodsa.

Swojego czasu Tiger Woods był twarzą serii PGA Tour rozwijanej przez EA. W 2009 pojawiło się jednak wiele kontrowersji związanych z postacią popularnego golfisty – światło dzienne ujrzały między innymi fakty na temat jego niewierności. Afera negatywnie odbiła się na sprzedaży gier sygnowanych nazwiskiem sportowca (via Hollywood Reporter), przez co w 2013 ostatecznie zakończono z nim współpracę. Electronic Arts całkowicie porzuciło cykl w 2015 roku, po wydaniu jednej części sygnowanej nazwiskiem Rory’ego McIlroya.

  1. PGA Tour – oficjalna strona
  2. 2K Games – oficjalna strona