Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 24 lipca 2019, 11:09

28% zysków EA pochodzi z FUT (FIFA) i pozostałych trybów Ultimate

Electronic Arts ujawniło właśnie, że ponad ćwierć zysków firmy w poprzednim roku finansowym pochodzi ze sprzedaży paczek w trybie Ultimate Team w FIF-ie oraz pozostałych sportowych tytułach EA.

A Wy ile wydaliście na zakup paczek w FIFA Ultimate Team? - 28% zysków EA pochodzi z FUT (FIFA) i pozostałych trybów Ultimate - wiadomość - 2019-07-24
A Wy ile wydaliście na zakup paczek w FIFA Ultimate Team?

Śmiało można stwierdzić, że Ultimate Team to zdecydowanie jedna z największych maszynek do robienia pieniędzy EA. Jednak nie zdajecie sobie nawet sprawy, jak dużą część zysków firmy generuje właśnie ten tryb. Według raportu firmy za miniony rok fiskalny (zakończony 31 marca) aż 28% łącznego dochodu pochodziło z UT. W kwocie tej zawiera się dochód nie tylko z FIFY-y, ale również pozostałych sportowych produkcji EA, w których występuje Ultimate Team (Madden NFL, NHL).

Electronic Arts poinformowało tylko, że znaczna część pochodzi właśnie z FIF-y, jednak nie poznaliśmy, jaka jest to dokładnie kwota. Jak dobrze wiemy, Ultimate Team ostatnimi czasy stał się jednym z fundamentów modelu biznesowego firmy.

Ta „mechanika niespodzianek” budzi kontrowersje na całym świecie. Szanse na to, że EA zrezygnuje z tego rodzaju lootboxów, jest niewielka i ciężko się temu dziwić, skoro zyski ze sprzedaży paczek w grze są większe niż zyski ze sprzedaży gry (FIFA odpowiada za tylko 14% z łącznego dochodu w poprzednim roku finansowym).