Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 20 lipca 2020, 14:43

autor: Froozyy

20 tys. dolarów na streamerów; nieletni gracz pozbył się oszczędności matki

Matka nieletniego fana Fortnite'a podzieliła się w sieci historią, w której jej syn w nieco ponad 2 tygodnie wydał jej całe życiowe oszczędności. Nastolatek przeznaczył prawie 20 tys. dolarów na donacje i subskrypcje u różnych streamerów.

Kilka dni temu na Reddicie pojawił się wpis matki nastoletniego fana Fortnite’a, w którym przedstawiona została dość przykra historia. Kobieta niedawno dowiedziała się, że jej syn w przeciągu 17 dni wydał wszystkie oszczędności znajdujące się na rodzinnym koncie bankowym. Nastolatek przeznaczył prawie 20 tys. dolarów na donacje i subskrypcje u różnych streamerów. Teraz jego matka próbuje odzyskać stracone pieniądze, ale na razie nie otrzymała żadnej odpowiedzi od obsługi klienta platformy Twitch, więc prosi internautów o pomoc.

Moje nieletnie dziecko wydało prawie 20 tys. dolarów, używając karty debetowej, na subskrypcje i donacje, czyszcząc w ten sposób moje konto bankowe bez mojej wiedzy czy zgody. Oszczędności zbierane przez lata przepadły w 17 dni. Nie otrzymałam żadnej odpowiedzi od obsługi klienta przez ponad 2 tygodnie, żadnej odpowiedzi na maila do prezesa Twitcha i od Amazonu. Czy ktoś wie, jak mogę odzyskać swoje pieniądze albo uzyskać jakąś odpowiedź w tym temacie? – wpis matki na forum Reddit.

20 tys. dolarów na streamerów; nieletni gracz pozbył się oszczędności matki - ilustracja #1
Jak w kilkanaście dni stracić życiowe oszczędności?

Serwis Dot Esports skontaktował się z kobietą, aby dowiedzieć się nieco więcej na temat całej tej sytuacji. Okazało się, że syn posiadał własną kartę (przeznaczoną na szkolne lunche) i gdy w jakiś sposób udało mu się uzyskać dostęp do konta matki, to zaczął sobie przelewać pieniądze, które tam się znajdowały, a następnie przeznaczał je na ulubionych streamerów. Kobieta sprawdzała balans dwa razy w miesiącu i gdy zorientowała się, co się dzieje, większość oszczędności już przepadła. Niestety, bank poinformował ją, że aby można było cokolwiek zrobić w tym temacie z ich strony, to musiałaby wytoczyć swojemu synowi sprawę w sądzie.

Kobieta musi więc liczyć na to, że Twitch odpowie na jej próby kontaktu i wszystko uda się jakoś sprawnie załatwić. Podobno odezwała się również do streamerów, na których syn przeznaczył pieniądze, ale tylko dwóch z nich jej odpowiedziało. Nie zaznaczono jednak, czy pieniądze udało się w ten sposób odzyskać. Nastolatek sam przyznał, że nie zdawał sobie do końca sprawy, jak wiele wydał w tak krótkim czasie.

Szacunek może budzić natomiast postawa jego matki, która stwierdziła, że bierze pełną odpowiedzialność za całą sytuację, ponieważ była zbyt zapracowana i w ogóle nie zwracała uwagi na to, co jej dziecko może robić w sieci. Teraz chce naprawić ten błąd i przede wszystkim zrozumieć, czemu syn w ogóle wydał jej oszczędności.