Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 kwietnia 2022, 16:30

15 lat LOTRO; rocznica to atrakcje dla darmowych graczy

Wczoraj MMORPG The Lord of the Rings Online otrzymało kolejną aktualizację, oznaczoną numerem 33. Wprowadza ona mnóstwo zmian i nowości na czele z regionem Yondershire. Ponadto inicjuje świętowanie 15 rocznicy premiery tytułu.

24 kwietnia 2007 roku miłośnicy Władcy Pierścieni otrzymali szansę na wkroczenie do wirtualnego Śródziemia (a przynajmniej jego fragmentu) i przemierzanie go w towarzystwie innych miłośników owego uniwersum fantasy wykreowanego przez J.R.R. Tolkiena. Tego właśnie dnia na rynku zadebiutowało bowiem The Lord of the Rings Online. Wczoraj, niemal równo piętnaście lat później, ekipa ze studia Standing Stone Games, która zajmuje się obecnie rozwojem tego tytułu, wypuściła do niego kolejną dużą aktualizację, oznaczoną numerem 33. Jak przystało na patch rocznicowy, oferuje on całą masę atrakcji.

Nowości i poprawki w patchu

Zacznijmy od elementów dodanych. Przede wszystkim dzięki aktualizacji do The Lord of the Rings Online zawitał nowy region – Yondershire. Jest to słabo zaludnione miejsce, pełne wrzosowisk, zarośli i torfowisk, które od dawna jest domem hobbitów i awanturników. Przygody, które możemy przeżyć, przemierzając ten fragment mapy, zaplanowane są dla postaci na poziomach 20-23.

Atrakcje w Yondershire są darmowe dla posiadaczy statusu VIP. Dostęp można także zakupić za pośrednictwem sklepu LOTRO Store.

Ponadto twórcy nie zapomnieli m.in. o poprawkach w poszczególnych klasach postaci, systemie wytwarzania przedmiotów, działaniu części elementów ekwipunku (co wiąże się również z dodaniem nowych bonusów do zestawów pancerzy), zadaniach itp. Jeśli jesteście ciekawi szczegółów, to znajdziecie je w tym miejscu.

Świętowanie rocznicy

To jednak jeszcze nie wszystko. Patch 33 inicjuje również w The Lord of the Rings Online wspomniane obchody 15. urodzin gry. Po pierwsze, do 11 maja do godziny 9:00 czasu polskiego trwać będzie specjalna impreza przy drzewie na Wzgórzu w Shire (lokalizacja: 29.9S, 71.5W). Informację o nim otrzymacie po zalogowaniu się do tytułu. W jej ramach będziecie mieli szansę wziąć udział w szeregu specjalnych zadań oraz zorganizować największy pokaz fajerwerków, jaki kiedykolwiek widziała ta kraina.

Rzecz jasna wykonywanie kolejnych misji będzie odpowiednio nagradzane. Wśród form gratyfikacji znajdują się chociażby przedmioty kosmetyczne, rumak, palenisko i kominek do domów, a także specjalne żetony. Za te ostatnie można zakupić na przykład nowego zwierzęcego towarzysza – Corgi. Jednego takiego „peta” zdobędziecie także za darmo, logując się podczas wydarzenia.

W grze pojawiła się także skrzynka z okazji 15-lecia The Lord of the Rings Online, zawierająca rozmaite okolicznościowe fanty. Można ją odebrać do 1 kwietnia 2023 roku do godziny 9:00 czasu polskiego.

Dostęp do dodatków

Warto jeszcze przypomnieć, że zarówno gracze bawiący się w The Lord of the Rings Online za darmo, jak i ci opłacający miesięczny abonament (gwarantujący status VIP) mogą liczyć na szereg udogodnień, o których mowa była już wcześniej. Oto one:

  1. Gracze VIP (opłacający miesięczny abonament) otrzymają dostęp do standardowych wersji rozszerzeń Mordor, Minas Morgul oraz War of Three Peaks bez dodatkowych opłat (obecnie te DLC trzeba kupić osobno).
  2. Dla niepłacących graczy odblokowane zostaną wszystkie klasy postaci, rasy i gildie, jak również zawartość każdego dodatku do Helm’s Deep włącznie.
  3. Gracze „darmowi„ będą mogli m.in. rozwinąć postać do 95. poziomu, wcielić się w Wysokiego Elfa oraz pokierować bohaterami należącymi do klas Rune-keepers, Wardens oraz Beornings.

W najbliższym czasie w The Lord of the Rings Online będzie zatem co robić. Jeśli jesteście zainteresowani rozpoczęciem zabawy w tym tytule, to jest on dostępny wyłącznie na PC w formie free-to-play. Nie oferuje jednak polskiej wersji językowej.

  1. Oficjalna strona The Lord of the Rings Online