Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 22 grudnia 2020, 12:35

autor: mikos

14-latek dominuje w FIFA 21 - wygrał 300 meczów z rzędu

14-letni Anders Vejrgang nie ma sobie równych w FIFA 21 Ultimate Team. Wygrał już 300 meczów z rzędu w FUT Champions i pobił rekord świata.

Każdy, kto trochę lepiej gra w FIF-ę, trafia kiedyś na przeciwnika, któremu nie jest w stanie strzelić nawet jednej bramki, a jedyne co wynosi z meczu to smutek i rozczarowanie. Wydaje się jednak, że ta zasada nie dotyczy Andersa Vejrganga – 14-letniego Duńczyka, który właśnie wygrał 300 meczów z rzędu Ligi Weekendowej Fut Champions w grze FIFA 21!

Liga Weekendowa Fut Champions to cotygodniowe rozgrywki w ramach trybu Ultimate Team w grach z serii FIFA. Ich reguły są dość proste – co tydzień od godziny 8:00 w piątek do 8:00 w poniedziałek możemy rozegrać maksymalnie 30 spotkań. Najlepsi gracze z danego tygodnia trafiają do rankingu TOP 100, gdzie o ich kolejności na liście decyduje liczba zwycięstw. W przypadku, gdy jest ona identyczna (np. dwie lub więcej osób ma po 30 wygranych spotkań), liczy się tzw. „skill rating”, czyli całokształt tego jak gramy, ile strzelamy goli itp.

Niemal co tydzień na szczycie tej listy znajduje się młody zawodnik sekcji e-sportowej zespołu RB Lipsk - Anders Vejrgang. Od początku października każdorazowo wygrywał wszystkie 30 spotkań Ligi Weekendowej. Dotychczasowy rekord w liczbie wygranych meczów z rzędu należał do Shellzza, zawodnika e-sportowego Manchesteru City i wynosił 298 wygranych z rzędu. W miniony weekend (18-20 grudnia 2020 roku) został pobity przez Vejrganga. Duńczyk wygrał bowiem już równe 300 meczów w Fut Champions i nie wydaje się, żeby ktoś mógł go zatrzymać.

Jeśli komuś może się wydawać, że wygranie 300 meczów w Lidze Weekendowej nie jest wyczynem kosmicznym, to może przemówi do niego dodatkowo fakt, że Vejrgang pokonał także na początku grudnia Mohammeda „MoAubę” Harkousa, mistrza świata FIFA 19, aż 7-1. Niewiele osób zapewne wie, że swoją przygodę z wygrywaniem w FIF-ie wszystkiego co się da Duńczyk rozpoczął już dawno. Po raz pierwszy wygrał wszystkie 30 meczów w jednym tygodniu już w 2018 roku, w wieku 12 lat. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jeszcze przez dwa lata, do ukończenia 16 roku życia, Vejrgang nie będzie mógł brać udziału w oficjalnych turniejach, gdyż zgodnie z zasadami musi osiągnąć taki wiek w dniu przystąpienia do rozgrywek. Następne dwa lata Duńczyk może spokojnie poświęcić na straszenie rywali w Ultimate Team i przygotowania do debiutanckiego turnieju, w którym z pewnością będzie faworytem.