Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 17 maja 2019, 12:05

autor: Adrian Werner

11 bit studios - świetny I kwartał 2019 dzięki Frostpunk i Moonlighter

Firma 11 bit studios podzieliła się raportem finansowym za miniony kwartał. Bardzo dobre wyniki spółki napędza sprzedaż gier Frostpunk i Moonlighter. Przy tej okazji deweloper uchylił też rąbka tajemnicy odnośnie swoich planów na przyszłość.

Sprzedaż Frostpunka nadal napędza wyniki firmy. - 11 bit studios - świetny I kwartał 2019 dzięki Frostpunk i Moonlighter - wiadomość - 2019-05-17
Sprzedaż Frostpunka nadal napędza wyniki firmy.

Polskie 11 bit studios udostępniło sprawozdanie finansowe za pierwszy kwartał tego roku. Wyniki spółki są wyśmienite. Przychody wyniosły 14,2 mln złotych, a zysk netto – 4,4 mln. Doskonała kondycja finansowa firmy jest głównie zasługą dobrej sprzedaży gier Frostpunk oraz Moonlighter. Jest to tym bardziej imponujące, że produkcje te ukazały się odpowiednio w kwietniu i maju ubiegłego roku.

Niedawno 11 bit studios pochwaliło się, że sprzedaż Frostpunka przekroczyła 1,4 mln egzemplarzy. W przypadku Moonlightera nie podano żadnych konkretnych liczb. Płatna wersja serwisu Steam Spy szacuje, że na platformie firmy Valve produkcję posiada 194 tys. osób. Tytuł jest również dostępny w GOG.com oraz na konsolach PlayStation 4, Xbox One i Nintendo Switch, więc jego ogólny wynik bez wątpienia jest znacznie wyższy.

Firma z optymizmem patrzy w przyszłość. 11 bit studios jest przekonane, że obie wspomniane produkcje będą się dobrze sprzedawały przez długie lata, tak jak wcześniej This War of Mine. Potwierdzeniem tego ma być fakt, że Frostpunk znajduje się na listach życzeń 1,2 mln osób na Steamie. Warto tutaj dodać, że trwają już prace nad konwersją tego przeboju na konsole PlayStation 4 i Xbox One.

W produkcji znajduje się również nowa gra, która na razie funkcjonuje jako Projekt 8. W planach są kolejne dwie pozycje - pierwsze decyzje odnośnie nich mają zapaść tym kwartale. Aby sprostać tym zadaniom, 11 bit studios zamierza w tym roku zwiększyć zatrudnienie do 140-150 osób. Docelowo spółka chce wypuszczać jedną własną grę rocznie oraz dalej rozwijać działalność obejmującą wydawanie produkcji innych deweloperów.

  1. Oficjalna strona 11 bit studios
  2. Recenzja gry Frostpunk – by przetrwać zimę stulecia, trzeba serca z lodu
  3. Frostpunk - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.