Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat Far Cry

[News zaktualizowany] Far Cry Classic, reedycja pierwszej odsłony serii, ukaże się 12 lutego

Góral, 10 stycznia 2014, 10:25

Firma Ubisoft poinformowała, że 12 lutego, w ramach cyfrowej dystrybucji, na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3 pojawi się gra Far Cry Classic. Natomiast dwa dni później na europejski rynek trafi kompilacja gier z serii Far Cry - Far Cry: The Wild Expedition.

Far Cry: The Wild Expedition kompilacją dotychczasowych odsłon serii

Sting, 7 stycznia 2014, 21:06

Czternastego lutego na rynku pojawi się Far Cry: The Wild Expedition, czyli kompilacja dotychczasowych odsłon serii. Będzie ona dostępna na komputery osobiste oraz konsole PS3 i Xbox 360.

Far Cry Classic zmierza na Xboksa 360

Hed, 11 czerwca 2013, 09:55

Far Cry Classic to specjalna wersja kultowej strzelanki z 2004 roku na Xboksa 360, która trafi do sprzedaży w tym roku. Tytuł pojawi się w ramach programu Summer of Arcade i będzie kosztował 560 punktów Microsoftu.

Far Cry HD w drodze na PlayStation 3 i Xboksa 360?

qjin, 23 maja 2013, 10:55

Możliwe, że firma Ubisoft pracuje nad wersją HD pierwszej części Far Cry, popularnej serii strzelanin z otwartym światem. Tak sugeruje wpis na brazylijskiej stronie, która zajmuje się klasyfikacją wiekową gier wideo.

Gry z serii Far Cry taniej o 75% na Steam

Łosiu, 31 sierpnia 2011, 09:00

Do piątku w ramach promocji na Steam w atrakcyjnych cenach można nabyć Far Cry oraz Far Cry 2. Oba tytuły zostały przecenione o 75%.

Gry z serii Far Cry przecenione na Steamie

Rezo, 27 maja 2011, 11:24

Tydzień z Ubisoft na Steamie trwa w najlepsze. Dzisiaj ofertą specjalną zostały objęte gry z serii Far Cry. Możemy je nabyć za 25% dotychczasowej wartości.

Kolejne wzmianki o grze Far Cry 3

Hed, 30 sierpnia 2010, 10:56

W sieci pojawiły się kolejne wzmianki o grze Far Cry 3, czyli rzekomej kontynuacji serii strzelanek zapoczątkowanej przez firmę CryTek i rozwijanej przez Ubisoft. Wpisy dotyczące niezapowiedzianej jeszcze produkcji pojawiły się na łamach szwedzkich oddziałów sklepów Webhallen oraz GAME. To może oznaczać, że o grze usłyszymy już niedługo.

Pomarańczowa Kolekcja Klasyki wzbogacona o 8 tytułów

Hed, 16 kwietnia 2010, 09:00

Firma Cenega Poland ujawniła wszystkie nowe tytuły, które dzisiaj trafią do sprzedaży w ramach Pomarańczowej Kolekcji Klasyki. Wśród produkcji pojawią się takie hity jak: Silent Hunter 4: Wolves of the Pacific, Resident Evil 4, Far Cry, Tomb Raider: Anniversary, czy chociażby pakiet Splinter Cell Kolekcja. Każdą z gier będzie można kupić za sugerowaną cenę 29,99 złotych.

Darmowa wersja CryEngine w planach

Hed, 13 kwietnia 2010, 11:08

Serwis Develop Online donosi, że firma Crytek (CryEngine) ma zamiar dołączyć do takich deweloperów jak: Epic Games (Unreal Engine) oraz Unity Technologies (Unity) i wypuścić darmową wersję swojego silnika graficznego. Szczegóły tego posunięcia są jeszcze dość mgliste, ale na pewno można spodziewać się, że zainteresuje ono wielu twórców modów i gier.

Zobacz grafiki koncepcyjne dyrektora artystycznego firmy Crytek

Jiker, 1 grudnia 2009, 11:00

Maciej Kuciara – dyrektor artystyczny w firmie Crytek, znanej szerzej z wyprodukowania pierwszej odsłony Far Cry, marki Crysis oraz silnika CryENGINE – opublikował na łamach forum dyskusyjnego serwisu ConceptArt.org szereg grafik koncepcyjnych stworzonych w ostatnich latach z myślą o projektach niemieckiego dewelopera.

Akcja Far Cry 3 poza Afryką

Cairine, 27 listopada 2009, 10:17

Jak dowiedział się serwis IncGamers, akcja trzeciej części Far Cry zostanie przeniesiona poza Afrykę. Źródłem tych doniesień jest jeden z pracowników Ubisoft Montreal. Informacja wypłynęła zaraz po tym, jak Kevin Shortt - scenarzysta pracujący przy Avatar: The Game oraz Far Cry 2 - potwierdził w wywiadzie dla PlayStation Magazine, że deweloping kolejnej części serii już trwa.

Kolejne promocje Ubisoftu na Steam

Maciej Śliwiński, 28 marca 2009, 10:30

Francuski wydawca gier, Ubisoft, kontynuuje współpracę z platformą Steam. Kilka dni temu zapowiadaliśmy promocję, która miała zostać uruchomiona w weekend. Tym razem w ofercie Steama znalazła się cała paczka gier od wspomnianego wydawcy.

Crytek ogłasza CryENGINE 3

Hululumka, 12 marca 2009, 10:19

Studio Crytek, odpowiedzialne za takie hity FPS, jak Far Cry, Crysis czy Crysis: Warhead, ogłosiło, że pracuje już nad nową wersją silnika CryENGINE. Efekty dotychczasowych wysiłków programistów zostaną pokazane światu podczas tegorocznej Game Developers Conference w San Francisco (23-27 marca). Nowy, już trzeci CryENGINE powstaje przede wszystkim z myślą o konsolach najnowszych generacji (mówi się tu o PlayStation 4 i kolejnej wersji Xboxa) oraz grach MMO.

Ubisoft dołącza do Steama

Przemysław Zamęcki, 2 kwietnia 2008, 07:25

Firmy Ubisoft i Valve poinformowały, że w ciągu kilku najbliższych miesięcy usługa Steam poszerzy się o znaczną ilość tytułów, których wydawcą jest francuski koncern.

Najnowsze zwiastuny filmów Far Cry i Indiana Jones

Przemysław Zamęcki, 15 lutego 2008, 09:49

Podobno Uwe Boll jest całkiem niezłym pięściarzem. Jeżeli chwilkę poszperacie w pamięci, powinniście sobie przypomnieć, jak rzucił wyzwanie obrażającym go, w jego mniemaniu, dziennikarzom, aby stawili mu czoła podczas prawdziwego pojedynku bokserskiego. Znalazło się kilku śmiałków, jednak żadnemu z nich nie udało się wielkiego Uwe położyć na deski. Stąd mniemanie, że boksowanie idzie mu całkiem nieźle. Wniosek może być tylko jeden. Uwe Boll minął się z powołaniem, bo reżyser z niego żaden.

Crysis na srebrnym ekranie? Nowa gra firmy Crytek w przeciągu 2-3 lat?

Jiker, 11 lutego 2008, 09:59

Crysis, jedna z najlepszych strzelanin FPP ubiegłego roku, trafi na srebrny ekran? Zważywszy na fakt, że takową ewentualność rozważa sam Cevat Yerli, szef zespołu Crytek, jest to bardzo prawdopodobne rozwiązanie. Gdyby wszystko potoczyło się w odpowiednim kierunku, Crysis mógłby być drugim filmem powstającym w oparciu o historie przedstawione w grach niemieckiego producenta.

Nowa gra twórców Crysis

Elrond, 25 listopada 2007, 13:43

Bardzo dobra wiadomość dla wszystkich fanów gier sygnowanych logo Crytek (Crysis, Far Cry) nadeszła bezpośrednio od przedstawicieli firmy. Kijowskie biuro satelickie Cryteka zostało bowiem pełnoprawnym studiem deweloperskim, a jego pracownikom powierzono przygotowanie nowego projektu.

Far Cry, PoP: The Sands of Time i Rayman Raving Rabbids za darmo w serwisie FilePlanet

Jiker, 2 września 2007, 10:10

Wszyscy lubią dostać coś za darmo – o ile oczywiście nie wpływa to negatywnie na psychiczne lub fizyczne zdrowie osób bezpośrednio zainteresowanych. Takiego niebezpieczeństwa nie ma w przypadku ostatniej inicjatywy serwisu FilePlanet, który udostępnił swym użytkownikom trzy pełne wersje gier. Stosunkowo nowych, warto dodać.

Szef Crytek o konsolowych planach firmy

Jiker, 23 sierpnia 2007, 12:14

Przedstawiciele Crytek, producenta słynnego Crysis, potwierdzili w rozmowie z serwisem GameIndustry.biz, że szefostwo ich firmy podchodzi w sposób bardzo poważny do tematu produkcji gier na konsole nowej generacji.

Zobacz pierwsze screenshoty z gry Far Cry 2!

Maciej Jałowiec, 1 sierpnia 2007, 22:51

Miło nam Was poinformować, że dosłownie przed chwilą pojawiły się pierwsze screenshoty z zapowiedzianej niedawno gry Far Cry 2!

Ostatni etap w grze Far Cry był okropny - twierdzi szef firmy Crytek

Krystian Smoszna, 1 sierpnia 2007, 17:35

Przeklinasz po dziś dzień ostatni etap w grze Far Cry ze względu na jego wysoki poziom trudności? Nie przejmuj się. Zawsze możesz sobie wytłumaczyć, że to wina braku pomysłu na zakończenie u twórców programu. Teraz jest to nawet wskazane, wszak otwarcie się do tego przyznają.

Pierwsze szczegółowe informacje o Far Cry 2!

Jiker, 29 lipca 2007, 11:30

Wraz z oficjalną zapowiedzią Far Cry 2 zostaliśmy zapewnieni przez francuski UbiSoft, że pierwsze szczegółowe informacje na temat tejże produkcji ujawnione zostaną wraz z wrześniowym wydaniem amerykańskiego magazynu PC Gamer. Nie musieliśmy jednak czekać tak długo. Pomogli nam w tym niedoceniani mieszkańcy Australii.

Artworki z Far Cry 2

Misiek, 24 lipca 2007, 09:30

Po oficjalnej zapowiedzi Far Cry 2 czekamy z niecierpliwością na najnowszy numer amerykańskiej edycji magazynu PC Gamer (ukaże się 21 sierpnia), w którym to mają znaleźć się pierwsze informacje na temat najnowszego dzieła UbiSoftu. Tymczasem pojawiło się 16 artworków (prezentujących lokacje oraz postacie) z gry.

Far Cry 2 oficjalnie zapowiedziany!

Metatron, 20 lipca 2007, 09:08

Po kilku mniej lub bardziej udanych konsolowych odsłonach, Far Cry – stworzony przez Crytek hit – doczeka się pełnoprawnej kontynuacji. Wiadomo już od dłuższego czasu, że prawa do tytułu ma Ubisoft (twórcy pierwowzoru pracują obecnie nad innym projektem - Crysis). Nowa produkcja zostanie zatem stworzona przez studio Ubisoft Montreal, a ukaże się wiosną 2008 roku.

Crytek pracuje nad nową, next-genową pozycją

Vercetti, 7 maja 2007, 16:05

Przed kilkoma dniami w Stuttgarcie odbyła się konferencja o wiele mówiącej nazwie 12. International Conference on Animation, Effects, Realtime and Content, zwana w skrócie FMX 07. Wśród zgromadzonych na niej developerów znaleźli się również programiści zespołu Crytek Studios, pracujący obecnie nad FPS-em Crysis. Z ich krótkiego opisu, jaki przygotowano w związku z niemiecką imprezą, można dowiedzi