Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Newsy i ciekawostki na temat The Sims

EA rejestruje domenę TheSims4.com

Jiker, 30 sierpnia 2010, 10:19

Zachodni dziennikarze dotarli do informacji, z których wynika, że na początku lipca firma Electronic Arts zarejestrowała domenę internetową TheSims4.com. Według branżowych mediów fakt ten jednoznacznie sugeruje, że jeden z największych wydawców i producentów gier pracuje nad kolejną odsłoną swojej bestsellerowej serii symulatorów życia.

20 najpopularniejszych gier w historii wg. Księgi Rekordów Guinnessa

Jiker, 27 maja 2010, 11:32

Brytyjska redakcja serwisu Tech & Gadgets należącego do grupy MSN.com opracowała, wspólnie z wydawcą Guinness World Records 2010 – Gamer's Edition listę dwudziestu najlepiej sprzedających się gier w historii rynku elektronicznej rozrywki.

Seria The Sims ma już 10 lat

Vercetti, 4 lutego 2010, 11:10

Jedna z najpopularniejszych, najobfitszych w dodatki i najlepiej sprzedających się serii ostatnich lat obchodzi dzisiaj okrągły jubileusz. Cykl The Sims, bo o nim mowa, świętuje dziesiątą rocznicę istnienia. Nie mogło przy tym zabraknąć mnóstwa informacji, podsumowujących dorobek autorów serii.

Co nam zabrały Simsy?

Hed, 13 października 2009, 09:18

Ward Moore, jedna z osób zatrudnionych w firmie Maxis, przybliżył nam dwa projekty studia, które zostały odłożone na półkę na rzecz marki The Sims. Decyzja najprawdopodobniej okazała się słuszna, bo w końcu Simsy stały się jedną z najpopularniejszych pecetowych gier, ale jednak anulowane tytuły również mogły być zabawne. Chodzi mianowicie o SimMars oraz SimCastle.

Twórca The Sims i SimCity opuszcza Electronic Arts

Jiker, 9 kwietnia 2009, 09:30

Will Wright, twórca takich marek, jak SimCity, The Sims oraz Spore, opuścił szeregi firmy Electronic Arts. Współzałożyciel studia Maxis, znajdującego się w posiadaniu Elektroników od 1997 roku, skupi się teraz na rozwijaniu idei thinka tanku Stupid Fun Club – ośrodka założonego przez Wrighta w 2001 roku w celu tworzenia nowatorskich rozwiązań i marek.

PlayStation 2 i World of Warcraft królami 2008 roku

Ramsik, 2 stycznia 2009, 19:18

Firma Nielsen postanowiła przeprowadzić badania rynku gier wideo, mających na celu wyłonienie najpopularniejszej konsoli oraz gry na PC. Wyniki – przynajmniej w tym pierwszym przypadku – mogą się wydać dość zaskakujące.

Cykl The Sims ze sprzedażą na poziomie 100 milionów egzemplarzy!

Jiker, 16 kwietnia 2008, 12:20

Najlepiej sprzedającym się cyklem w historii elektronicznej rozrywki są być może przygody hydraulika Mario (200 milionów egzemplarzy!), jednakże w przypadku tylko i wyłącznie pecetów prym wiodą oczywiście Simsy. Z informacji opublikowanych przez koncern Electronic Arts wynika, że seria sprzedała się już w 100 milionach egzemplarzy!

Pierwsze informacje o The Sims 3

Jiker, 7 marca 2008, 15:51

Premiera oficjalnej strony internetowej poświęconej trzeciej odsłonie cyklu The Sims odbędzie się dopiero 19 marca. Nie musimy jednak czekać do owej chwili, by dowiedzieć się czegoś nowego na temat kolejnego etapu w rozwoju najpopularniejszego pecetowego cyklu.

Cykl The Sims ze sprzedażą na poziomie 100 milionów egzemplarzy

Jiker, 20 lutego 2008, 09:05

Cykl The Sims jest wielki. Wiedzą o tym doskonale wszyscy gracze zainteresowani rynkiem gier komputerowych. Jego ogrom przedstawił właśnie wiceprezes firmy Electronic Arts, Steve Seabolt. Z danych ujawnionych przez niego w trakcie Game Developers Conference wynika, że mamy tu do czynienia z jedną z najlepiej sprzedających się serii gier w historii rynku elektronicznej rozrywki.

The Sims 3 - pierwsze szczegóły już wkrótce

Von Zay, 15 lutego 2008, 14:40

Na forum serwisu Quarter To Three pojawiła się lista gier spod znaku The Sims, które rzekomo miałyby się pojawić w roku 2008. Widniały na niej takie pozycje, jak: The Sims 3, MySims dla PC, MySims Kingdom, Sim Animals, MySims Party oraz Sim City Creator. Część tytułów potwierdziły ostatnie oświadczenia Electronic Arts, jednak dla uniknięcia nieporozumień głos w sprawie zabrał Rod Humble z oddziału firmy z Redmond zajmującego się właśnie marką The Sims.

The Sims On Stage - nowy projekt Electronic Arts

Metatron, 6 września 2007, 09:52

W końcu dowiedzieliśmy się, jaki użytek chce zrobić Electronic Arts z nabytego w lutym serwisu dla fanów karaoke – Singshot Media. Jak się okazało, firma przygotowuje podobną usługę, nieco rozbudowaną i podciągniętą (trochę na siłę) pod markę The Sims.

Powstanie film na podstawie serii gier The Sims

Major Doktor Upiorna, 25 maja 2007, 17:10

W Internecie pojawiły się pierwsze informacje odnośnie przeniesienia na srebrny ekran niezwykle popularnej serii gier spod znaku The Sims. Pomysł ten wyszedł ze strony studia filmowego 20th Century Fox, które zdążyło już kupić od Electronic Arts prawa do wymienionej symulacji życia codziennego.

The Sims Stories - czyli The Sims w nieco sfabularyzowanej formie

Łosiu, 2 stycznia 2007, 09:50

Pierwszy dzień newsowania w nowym, 2007 roku przynosi nam znakomite nowiny dla wszystkich miłośników serii The Sims. A tych, jak wiemy nie brakuje. Koncern EA oficjalnie donosi, iż rozbudowuje tę markę o całkiem nową linię produktów o wspólnym tytule The Sims Stories.

Stowarzyszenie Amerykańskich Producentów nagradza twórcę Simsów

Metatron, 15 grudnia 2006, 11:26

Producers Guild of America (PGA), organizacja zrzeszająca amerykańskich producentów telewizyjnych, filmowych oraz twórców nowych mediów wręczy Willowi Wrightowi, autorowi Simsów, Vanguard Award, nagrodę przyznawaną wizjonerom branży. Będzie to pierwsze tego typu wyróżnienie przyznane twórcy gier video.

Nowe The Sims na Wii, PeCety oraz... konsolę PS3

Jiker, 5 listopada 2006, 10:53

W piątek poinformowaliśmy Was o przyszłych planach koncernu Electronic Arts. Dowiedzieliśmy się wtedy, że firma wypuści na rynek nowatorską wersję The Sims przeznaczoną na Nintendo Wii oraz pełnoprawną, trzecią odsłonę serii, powstającą na PC. Okazało się, że swoją edycję The Sims 2 otrzymają również przyszli właściciele PLAYSTATION 3.

Crysis i Army of Two zaliczają opóźnienie, The Sims 3 w produkcji - Electronics Arts o swoich finansach i planach na przyszłość

Krystian Smoszna, 3 listopada 2006, 08:55

Przedstawiciele koncernu Electronic Arts opublikowali wczoraj raport finansowy, podsumowujący drugi kwartał bieżącego roku fiskalnego. Jak zwykle w takich przypadkach, sprawozdanie obfitowało w wiele interesujących informacji dotyczących gier produkowanych przez giganta elektronicznej rozrywki.

The Sims trafi na konsole nowej generacji (ze wskazaniem na PS3) ?

ComCo, 27 lutego 2006, 21:10

The Sims to bez wątpienia najlepiej sprzedająca się marka w naszej branży. Wszystkie produkty z tej serii sprzedały się w ponad 58 milionach egzemplarzy na całym świecie, jednak szefowie Electronic Arts wciąż mogą narzekać na jedną sprawę. Pomimo tego, że Simsy zdominowały rynek PeCetów, to nie zaskarbiły sobie aż takiej popularności wśród posiadaczy konsol. Co odmieni tę sytuację?

The Sims 3 w produkcji

Krystian Smoszna, 23 stycznia 2006, 09:43

Informacje napływające z firmy Gamma Ray wskazują, że koncern Electronic Arts pracuje już nad trzecią odsłoną swojego najbardziej popularnego cyklu w historii – mianowicie The Sims.

Po studiach w The Sims 2 czas na nocne imprezowanie

eLKaeR, 28 lutego 2005, 08:59

Pierwszy oficjalny add-on do The Sims 2, noszący tytuł University (Na Studiach), jest już gotowy i jutro ma pojawić się w zagranicznych sklepach. Komercyjny debiut polskiej edycji językowej nastąpi natomiast 11 marca 2005, a później pozostanie nam tylko granie w oczekiwaniu na kolejne rozszerzenie, którego premierę właśnie zapowiedziano.

The Sims bije kolejne rekordy - sprzedano 54 milionów gier z serii

Speed, 8 lutego 2005, 09:08

Serię The Sims albo się kocha, albo nienawidzi, jednak przyglądając się dzisiaj udostępnionym statystkom przez koncern Electronic Arts można dojść do wniosku, że więcej jest zwolenników aniżeli przeciwników. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć 54 mln sprzedanych gier z „Sims” w tytule?

The Sims w telewizji

Krystian Smoszna, 15 stycznia 2005, 12:36

Być może już wkrótce doczekamy się interaktywnego programu telewizyjnego w typie „reality show”, w którym gracze mogliby kontrolować bohaterów audycji. Electronic Arts pracuje bowiem nad przeniesieniem idei gry The Sims na mały ekran – poinformował wczoraj Reuters.

Simwszechświat zawładnie światem

Speed, 8 czerwca 2004, 18:39

Do Amerykańskiego Urzędu Patentów i Znaków Handlowych (USPTO), trafiło w ostatnim czasie nowe podanie. Swą aplikację zgłosiła znana na całym globie korporacja Electronic Arts, która to zarezerwowała nową markę. "SimEvrything", czyli mówiąc prościej - kolejna produkcja w stylu The Sims, nadchodzi!

Sim City w The Sims

Wojak, 17 lutego 2004, 11:40

Najpierw było Sim City, w którym gracze tworzyli własne miasta i dbali o potrzeby wszystkich jego mieszkańców. Blisko dziesięć lat później na rynku pojawiło się The Sims, gdzie musieliśmy już zajmować się pojedynczymi „Simami”. O ile wszystkie części Sim City przyjęły się dobrze i znalazły swoich miłośników, to The Sims pobił chyba wszystkie możliwe rekordy popularności i sprzedaży. Pojawiające się doń oficjalne dodatki błyskawicznie zajmowały najwyższe miejsca na listach bestsellerów, a wszyscy fani czekają już niecierpliwie na sequel. Co ważne jednak, o popularności serii świadczy też aktywność jej miłośników, którzy ciągle tworzą i umieszczają w internecie najróżniejsze, małe i większe, dodatki. Jednym z nich jest właśnie „Slice City”.

Poradnik: The Sims

Redakcja GRYOnline.pl, 4 lutego 2004, 18:37

”Stworzona przez firmę Maxis THE SIMS to gra która jest symulacją życia rodzinnego. Pozwala nam pokierować losami bohaterów na setki różnych sposobów Możliwość wyboru odpowiedniej ścieżki dla naszych bohaterów jest bardzo duża, zarówno w życiu codziennym jak i w karierze zawodowej. Możemy budować i urządzać dom, tworzyć rodzinę, znajdować dla niej pracę itd. Gra THE SIMS jest bardzo realistyczna i odzwierciedla normalne, codzienne życie każdego człowieka.” - Drugi poradnik do The Sims, tym razem napisany przez kobietę.

Simsy dostaną kolejny zestaw

ComCo, 27 sierpnia 2003, 08:26

Korporacja wydawnicza Electronic Arts przygotowuje kolejną niespodziankę dla wielbicieli popularnej serii The Sims. Nie będzie to jednak następny dodatek (zgodnie z zapowiedziami, Makin' Magic będzie ostatnim rozszerzeniem pierwszej części gry), ale specjalny zestaw, pt. The Sims Double Deluxe.